Fidżi. Wyspa, na którą będziecie chcieli wrócić

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 12:07
Janek Roszkowski pracował na Fidżi w przedszkolu, położonym w samym środku dżungli. W Czwórce opowiedział o innym, nie turystycznym obliczu tego kraju.
Audio
  • Codzienność na Fidżi. Jan Roszkowski opowiada o swoich wspomnieniach z tego miejsca (Studenci w świat wzięci/Czwórka)
Mieszkańcy Fidżi pytali Roszkowskiego, jak jest w Polsce i byli ciekawi, jak żyje się w Europie
Mieszkańcy Fidżi pytali Roszkowskiego, jak jest w Polsce i byli ciekawi, jak żyje się w EuropieFoto: Pixabay.com/CC0 Public Domain

Wyprawa na Fidżi kojarzy się głównie z szalonymi, egzotycznymi wakacjami. To miejsce, położone na ponad 300 wyspach, to także obowiązkowy punkt na mapie wolontariuszy, którzy chcą pomagać podróżując.

Roszkowski dzięki swojej pracy nauczył się liczyć po fidżyjsku, trochę czytać, co - jak przyznaje - wcale nie jest trudne. Bawił się z dziećmi i opiekował się nimi. - Widziałem, jak te dzieciaki żyją na co dzień, nie mając w zasadzie żadnych warunków. Bawią się obdrapanymi, starymi klockami, a są bardziej szczęśliwe niż wielu ich rówieśników w Europie - wspominał.

W rozmowie z Kasią Kornet opowiedział, jak wygląda codzienność mieszkańców wysp Fidżi, wspominał jak zdobywał zaufanie tamtejszych dzieci i tłumaczył, dlaczego po wyjeździe, już zawsze będziemy tęsknić za tym miejscem.

***

Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Jan Roszkowski (wolontariusz)

Data emisji: 11.08.2015

Godzina emisji: 19.00

kd/mg

Czytaj także

Zdobyć indeks Harvardu - trudne, ale możliwe

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 11:30
Perfekcyjny angielski, amerykańska matura, do tego ciekawa pasja i działalność społeczna - to wszystko jest potrzebne, żeby dostać się na Harvard czy Stanford.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wolontariusz, który zmienił życie indyjskich dzieci

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 09:00
Prosto z lotniska do studia Czwórki, po rocznym pobycie w Indiach, przyjechał Krzysiek Pielaszek. Wolontariusz pracował w sierocińcu na południu Indii.
rozwiń zwiń