Grupa Darwin: nasze filmy powstają z pasji

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2015 14:30
- Robienie kina to dla nas odskocznia od codzienności - opowiadają w Czwórce Marek Hucz i Jan Jurkowski, przedstawiciele grupy filmowej Darwin, która poczuciem humoru podbija serca internautów.
Audio
  • Marek Hucz i Jan Jurkowski z grupy Darwin opowiadają o swoich filmach i życiu poza kamerą. Zdradzają też plany na przyszłość (Czwórka/Tędy po trendy)
Kadr z planu filmowego podczas tworzenia obrazu Pogromcy przysłów. Na zdjęciu Marek Hucz i Jan Jurkowski, a także m.in. Tomasz Schuchardt
Kadr z planu filmowego podczas tworzenia obrazu "Pogromcy przysłów". Na zdjęciu Marek Hucz i Jan Jurkowski, a także m.in. Tomasz SchuchardtFoto: screen/YouTube

Zaczęło się od duetu. Marek Hucz i Jan Jurkowski poznali się na studiach teatralnych w Krakowie. Dziś podbijają internet jako grupa filmowa Darwin, a przy produkcji ich filmów pracuje nierzadko nawet kilkanaście osób: operatorzy, dźwiękowcy, technicy.  

- Wiemy, na czym się znamy, i stawiamy na ludzi, którzy w danej dziedzinie potrafią więcej od nas - mówili filmowcy w Czwórce. Opowiadali także, jak powstają ich filmy i z którego odcinka mogliby być dumni. Tłumaczyli, dlaczego lubią improwizować przed kamerą i czemu wykorzystują czasem scenariusze, które stworzyli jeszcze w czasach studenckich. Zdradzają też, dlaczego wciąż mieszkają razem.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasieńska i Kamil Jasiński

Gość: Marek Hucz i Jan Jurkowski (pomysłodawcy i twórcy grupy filmowej Darwin)

Data emisji: 28.06.2015

Godzina emisji: 11.00

kd/mm

Czytaj także

20 lat przyjaźni "Przyjaciół". "To kultowy serial"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 18:00
Minęła 20. rocznica premiery legendarnego serialu "Przyjaciele", amerykańskiej produkcji, dzięki której międzynarodową karierę zrobili m.in. Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow i Matt LeBlanc.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Youtuber Dem3000 nie powie wam, jak żyć

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2015 15:00
Jakub Dębski ocenia filmy i smaki chipsów oraz przerabia kreskówki. - Ale nie mówię już internautom, jak mają żyć. Okazało się, że im bardziej ja to ogarniam, tym bardziej stwierdzam, że to nie są dobre rzeczy dla innych - mówi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Bodo" - serial o pierwszym polskim celebrycie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 15:40
W młodego Eugeniusza Bodo wciela się Antoni Królikowski. - W tamtych czasach artyści musieli mieć talent, żeby zasłużyć na popularność. Świat był piękniejszy i czystszy - mówi aktor.
rozwiń zwiń