Jak zmienia się sieć? "Romantyczne czasy internetu minęły"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2016 01:44
Łukasz Skalik, znany z internetowego show "Czarne owce" czy serialu "Korpo", przyznaje, że w ciągu kilku ostatnich lat w sieci zaszły nieodwracalne zmiany. I to wcale nie na lepsze.
Audio
  • Łukasz Skalik zdradza, jak dziś robi się "dobry kanał na Youtube", i opowiada o historii internetu w Polsce (Tędy po trendy/Czwórka)
- Odpowiedzialność za treści umieszczane w sieci leży po stronie twórców filmów, bo w YT ich język nie jest tak kontrolowany jak obraz. Autocenzura jest więc jedynym rozwiązaniem, a ostrzeganie, że treść danego filmu może być kontrowersyjna, jest potrzebne - mówił w Czwórce Łukasz Skalik
- Odpowiedzialność za treści umieszczane w sieci leży po stronie twórców filmów, bo w YT ich język nie jest tak kontrolowany jak obraz. Autocenzura jest więc jedynym rozwiązaniem, a ostrzeganie, że treść danego filmu może być kontrowersyjna, jest potrzebne - mówił w Czwórce Łukasz SkalikFoto: Glow Images/East News

Internetowy showman mówił w Czwórce, że tęskni za "starym Youtubem": za ocenianiem klipów gwiazdkami czy za formatem 360 p. - To była inna, mniej komercyjna formuła. Było wówczas więcej spontaniczności i szczerości, to były "romantyczne czasy" Youtube’a - podkreślał Skalik. - Jako "starzy" twórcy wciąż się ze sobą trzymamy i spotykamy,  jednak jesteśmy zupełnie wyłączeni z dzisiejszego wyścigu na suby, a młodzi youtuberzy są nim zachłyśnięci.

Dodał, że czynnik finansowy odgrywa ważną rolę w środowisku Youtube'owych twórców, a to, że w wywiadach mówią oni o pasji często mija się z prawdą. - Gdy świadczenia reklamowe stają się jedyną motywacją do kręcenia nowych odcinków, widzowie to czują i zaczynają się odwracać, a statystyki hamują - mówił ekspert. Skalik tłumaczył, dlaczego on sam stawia w sieci na tworzenie kontrowersyjnych treści, i wyjaśniał, jakie niebezpieczeństwa się z tym wiążą.

Youtuber mówił także o tym, jak jeszcze na przestrzeni ostatnich lat zmieniał się internet oraz sam Youtube, i tłumaczył, jak dziś należy tworzyć "dojrzały serwis", który spełni oczekiwania rynku.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzący: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Goście: Łukasz Skalik (twórca kanałów na Youtube, internetowy showman, dyrektor programowy "Epic Makers")

Data emisji: 13.02.2016

Godzina emisji: 10.00

kd/iwo

Czytaj także

Stars4Fans. Youtuberzy łączą się z fanami

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2015 12:00
2,5 tyś. metrów kwadratowych i największe gwiazdy polskiego YouTube’a. 17 października w Poznaniu startuje Stars4Fans. Ambasador imprezy Blowek zdradza nam kulisy tegorocznej edycji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Yoczook: bliski kontakt z widzami to podstawa

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 11:56
Kanał Łukasza Walaszka na You Tube ma już 300 tysięcy subskrybentów. Wciąż rosnąca popularność sprawiła, że Yoczook lekko zmienił jego koncepcję.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Domowy survival" - przygotuj się na najtrudniejsze

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 10:00
Najlepszymi preppersami były nasze babcie. Krzysztof Lis na kanale "Domowy survival" rozwija ich ideę.
rozwiń zwiń