Polskie Radio
Section05
kataklizmy

Islandia: po erupcji wulkanu mieszkańcy Grindaviku nie wiedzą, jaka czeka ich przyszłość

Niemal cztery tysiące ludzi ewakuowanych po erupcji wulkanu na Islandii nadal nie wie, czy kiedykolwiek wrócą do domów. Mieszkańcy miasteczka Grindavik, oddalonego o 50 kilometrów od Reykjaviku musieli uciekać po tym, jak lawa z powstałych w ziemi szczelin zaczęła zbliżać się do osady.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Islandia wulkan przyroda natura żywioły kataklizmy społeczeństwo erupcja wulkanu bezpieczeństwo

Trzęsienie ziemi w Japonii. Wzrosła liczba ofiar

Liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi w Japonii wzrosła do 94. 222 osoby wciąż uznaje się za zaginione, a 464 są ranne po poniedziałkowym wstrząsie w prefekturze Ishikawa nad Morzem Japońskim. Trzęsienie spowodowało rozległe zniszczenia i pożary kilkuset budynków. Jak informują władze, rozmiar strat nie jest obecnie możliwy do oszacowania.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Japonia Azja trzęsienie ziemi Azja Wschodnia kataklizmy społeczeństwo

Ogromne zniszczenia po trzęsieniu ziemi w Maroku. MSZ zadeklarowało chęć pomocy w akcji ratunkowej

Polska złożyła kondolencje rodzinom ofiar piątkowego trzęsienia ziemi w Maroku. Poinformowało o tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort dyplomacji napisał w dokumencie, że w tych tragicznych chwilach Polska jest "z narodem Maroka". Polskie MSZ zadeklarowało też chęć pomocy w akcji ratunkowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka Północna Maroko trzęsienie ziemi kataklizmy akcja ratunkowa pomoc