Polskie Radio
Section05
kataklizmy

Skuteczna reakcja jest kluczowa. Konferencja służb ratowniczych w Warszawie

Ratownicy z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii dyskutują w Warszawie o tym, jak skuteczniej reagować w sytuacjach kryzysowych. W Belwederze trwa konferencja organizowana przez Biuro Bezpieczeństwo Narodowego, w której biorą udział eksperci w dziedzinie ratownictwa i ochrony ludności, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i wolontariusze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony ratownik medyczny straż pożarna kataklizmy COVID-19 Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

Trzęsienie ziemi w Turcji. Ratownicy kończą przeczesywanie gruzów. Udało się uratować ponad 8 tysięcy osób

Ponad 8 tysięcy osób udało się uratować spod gruzów po trzęsieniu ziemi w Turcji - poinformował prezydent tego kraju Recep Tayyip Erdogan. Ratownicy powoli kończą już pracę i będą wracać do domów. Liczba ofiar ubiegłotygodniowego, podwójnego trzęsienia w Turcji i w Syrii przekroczyła właśnie 41 tysięcy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT trzęsienie ziemi kataklizmy straż pożarna Turcja

Branża motoryzacyjna z pomocą dla Turcji i Syrii

To jedno z najtragiczniejszych trzęsień ziemi ostatnich dziesięcioleci. W Turcji i Syrii pod gruzami zginęły dziesiątki tysięcy osób. Świat łączy się w bólu i organizuje pomoc. Aby wesprzeć kraje dotknięte kataklizmem marka Porsche postanowiła przekazać ogromną darowiznę.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 porsche Niemcy pomoc Turcja Syria trzęsienie ziemi trzęsienia ziemi kataklizmy

Turcja: ratownicy nadal wydobywają spod gruzów żywe osoby. Władze przygotowują masowe groby

Sześć dni po trzęsieniu ziemi, które w poniedziałek rano nawiedziło południowe rejony Turcji i graniczące z nią tereny północnej Syrii, ratownicy wciąż znajdują żywych ludzi. Władze przygotowują też miejsca na masowe groby, bo liczba śmiertelnych ofiar trzęsienia ziemi w obu dotkniętych nim krajach przekroczyła 25 tysięcy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Bliski Wschód Turcja Syria strażak trzęsienie ziemi kataklizmy pomoc

Coraz tragiczniejszy bilans ofiar trzęsienia ziemi w Turcji. Ratownicy nadal przeczesują zgliszcza

Liczba ofiar poniedziałkowego, podwójnego trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii przekroczyła 28 tysięcy. Miejscowe władze poinformowały, że ponad 24 tysiące to osoby, które zginęły w Turcji, a ponad 3 tysiące zginęło w Syrii. Szanse na odnalezienie żywych ludzi pod gruzami są coraz mniejsze, ale tysiące ratowników przeczesują zgliszcza i docierają do ocalonych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Turcja Syria trzęsienie ziemi straż pożarna pomoc kataklizmy