Licealiści współpracują. Pomagają Zambii i grają

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 12:49
- Całą tę imprezę robimy sami, bez pomocy nauczycieli i rodziców - opowiadają licealiści, goście "Tędy po trendy". Dzięki Czacki Second Stage dużo się uczą, bawią się na koncertach, a w tym roku pomagają dzieciakom w Zambii.
Audio
  • Uczniowie z XXVII LO. im. Tadeusza Czackiego w Warszawie opowiadają o imprezie Czacki Second Stage (Tędy po trendy/Czwórka)
Licealiści współpracują. Pomagają Zambii i grają
Foto: Pixabay.com/Public Domain/skeeze

Uczniowie XXVII LO. im. Tadeusza Czackiego przez cały rok pracują nad przygotowaniami do jednego, weekendowego koncertu. Dziej się tak od kilku już lat. Każdego roku licealiści pomagają wybranej fundacji. W tym roku jest to fundacja Szymona Hołowni Kasisi, prowadzącej dom dziecka w Zambii. - Czacki Second Stage powstało, bo brakowało inicjatywy licealistów, w którą by byli zaangażowani tylko oni - mówią zgodnie Hela Gil, Weronika Skwaroń i Adam Stegienko. - Ta impreza integruje roczniki. Młodsi uczniowie uczą się od starszych - wyjaśniają.

Dziś impreza rozrosła się na tyle, że biorą w niej udział uczniowie liceów z całej Warszawy, a nawet studenci. Warunek uczestnictwa jest jeden - w zespole musi występować co najmniej jeden licealista.

Goście Czwórki zdradzają jaką muzykę możemy usłyszeć na Czacki Second Stage, wyjaśniają kim są Task i Tasak, którzy zagrają na imprezie.

***

Tytuł audycji: "Tędy po trendy"

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Kamil Jasieński

Goście: Adam Stegienko (sekcja logistyki), Hela Gil i Weronika Skwaroń (sekcji PR) - uczniowie XXVII LO. im. Tadeusza Czackiego odpowiedzialni za Czacki Second Stage

Data emisji: 18.06.2016

Godzina emisji: 10.10

pj/gs

Czytaj także

Modowe trendy kiełkują w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2015 13:00
Jak grzyby po deszczu wyrastają nowe marki modowe, które w nazwie mają człon Warszawa, Warsaw, Varsovie. To właśnie w stolicy działa najwięcej młodych polskich projektantów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Praga gada". Historie charakternych prażan

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 13:50
- Chodzi nam o aktywizację seniorów i o ty, by ich narracje trafiły do młodych ludzi - wyjaśnia Przemysław Olszewski, pomysłodawca cyklu "Praga gada".
rozwiń zwiń