"Pycipolo". Nowa formuła kanału, szerszy zakres tematyczny

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019 15:33
Autor "Pycipolo" wcześniej przez kilka lat prowadził popularny na polskim YouTubie kanał "Inna historia" skupiający się wokół tematów związanych z przenikaniem historii do kultury popularnej. Projekt oficjalnie zakończył się kilka miesięcy temu. Jak wyjaśniał, postanowił skupić się na innej formule.
Audio
  • Marcin Pyć: dzielę się tym, co siedzi mi w głowie (Tędy po trendy/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Denis Mikheev/Shutterstock

Nowy kanał proponuje szersze zróżnicowanie tematyczne. Autor wybiera interesujący temat i omawia go, dzieląc się swoimi przemyśleniami z widzami. – To szersza propozycja tematyczna, niż w przypadku "Innej historii", ale zbyt krótka, by stworzyć z niej podcast. Wrzucam tu wszystko, co siedzi mi w głowie, tematy, którymi chciałem podzielić się z widzami, ale na poprzednim kanale nie było na to miejsca – komentował youtuber.

A to, jak wyjaśniał, dało też większe pole do zwiększenia widoczności publikacji w sieci. – Tytuły materiałów są jak nagłówki gazet, miniatury, jak okładki książek. Muszą przyciągnąć naszą uwagę. Naszą rolą (twórców) jest sprawienie, by były chwytliwe, ale jednocześnie nie przekraczały granicy dobrego smaku – dodawał.

Posłuchaj całej audycji, w której znalazł się także przegląd wydarzeń tygodnia w sieci i muzyczny felieton DJ Berta. >>>

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Marcin Pyć (autor kanałów "Pycipolo" i "Inna historia")

Data emisji: 13.10.2019

Godzina emisji: 10.16

ac

Czytaj także

Finansowanie twórców na YouTube. O co w tym chodzi?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2018 12:35
Kilkanaście dni temu w polskiej wersji serwisu YouTube pojawiła się nowa opcja. Tajemniczy odnośnik "sponsoruj" oznacza, że polscy vlogerzy od niedawna mogą korzystać z monetyzacji swojej działalności w sieci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kim jest influencer? Czy wolno mu więcej niż innym celebrytom?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2018 12:13
- Infuencerami zostają ludzie w każdym wieku. Dużą popularnością cieszy się kanał "Dziarskiego dziadka", 90-latka, który hobbystycznie zajmuje się sportem. Jego publicznością nie są równolatkowie, ale duża grupa młodych ludzi - mówił Mateusz Krogulec z firmy DDOB.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wojciech Siryk i podróże po najszybciej rozwijających się krajach świata

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2019 08:07
Wojciech Siryk od lat zajmuje prowadzeniem kanałów popularno-naukowych. Jego nowy projekt "Ten świat jest nasz" skupiony jest wokół wysokorozwiniętych kultur, do których podróżuje i które opisuje na swoim vlogu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dave z Ameryki. Jak wyglądała jego amerykańska przygoda?

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 12:00
- Jestem Polakiem ze Stanów Zjednoczonych, który jakiś czas temu postanowił wrócić do kraju. Wideobloga prowadzę po to, by opowiedzieć o największej przygodzie mojego życia - wyjaśnia autor kanału "Dave z Ameryki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dima Garbowski: najbardziej brakowało mi ukraińskich smaków

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 13:15
Decyzja o wyjeździe z Ukrainy zajęła im rok. Jak pisze w swojej książce Dima - 365 przegadanych wieczorów. W końcu wybór padł na Warszawę. Dlaczego zdecydowali się wybrać właśnie to miasto i czy czują się w nim, jak w domu?
rozwiń zwiń