Itemki i fity - poznaj język sneakerheadów

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2020 13:40
Norbert Krasnodębski i Dominik Malinowski prowadzą kanał ButGRa, podpowiadają jak zostać sneakerheadem, czyli kolekcjonerem butów. Ale nie tylko o buty w tym chodzi. 
Audio
  • Norbert Krasnodębski i Dominik Malinowski opowiadają o streetwearze i swoim kanale ButGRa (Tędy po trendy/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: metaliza01/Pixabay

ghen 1200.jpg
Internetowy taniec przypomni, jak poprawnie myć ręce

- Sneakerhead to osoba, która lubi buty i je kolekcjonuje, zbiera. Ma w swojej kolekcji różne limitowane wydania - opowiadają twórcy kanału. - Często te limitowane wydania powstają we współpracy z jakimiś artystami muzycznymi. To jest bardzo popularne. Takie buty szybko "schodzą" ze sklepów - dodają.  

Slang sneakerheadów

Na swoim kanale Czwórkowi goście rozmawiają o butach, ale też o całym streetwearze, czyli o ciuchach. By jednak zrozumieć język, którym mówią, warto poznać kilka haseł, które goście Czwórki objaśnili w Czwórkowym studiu. 

- fity - fity to cała stylówka, buty, bluza. To się składa w jedna całość.

- itemki - to po prostu rzeczy, fajne rzeczy. 

- gitczek - Gdy ktoś prosi o gitczek, to prosi o sprawdzenie czy dana rzecz jest oryginalna. 

- retail - to cena początkowa, sklepowa. - Na naszym kanale mówimy o tym, że limitowane przedmioty mają wyższą cenę w odsprzedaży. Jest ich mało, ludzie kupują nie tylko dla siebie, ale też właśnie po to, żeby później odsprzedać - wyjaśniają goście Mateusza Kulika. - Najwyższa cena jest przy rzeczach, które wychodzą w kolaboracji np. z jakimś artystą lub inną firmą. Cena potrafi być dwukrotnie albo trzykrotnie wyższa. Takim artystą jest np. Travis Scott.


chiny1200.jpg
Chiński biznes, a koronawirus

Kanał nie tylko o butach

Buty to konik Czwórkowych gości, ale na kanale ButGRa zajmują się przeróżnymi tematami. - mamy serię: co noszą gwiazdy. Przedstawiamy danego artystę i opowiadamy, co ma na sobie, marka, model, cena początkowa, gdzie to można kupić. Czasem przedstawiamy tańsze zamienniki danego produktu - opowiadają. - Wiele osób szuka takich informacji w grupach streetwearowych - dodają. 

Na ButGRa znajdziemy też unboxingi różnych butów, tygodniowe podsumowania wiadomości ze świata streetwearu, ankiety, a także jak poznać oryginały. Norbert Krasnodębski i Dominik Malinowski podkreślają, że streetwear wcale nie musi być drogi, można wybrać coś w sieciówkach, a nawet trafić w secondhandach. 


***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Mateusz Kulik

Goście: Norbert Krasnodębski i Dominik Malinowski (twórcy kanału ButGRa)

Data emisji: 05.04.2020

Godzina emisji: 10.17

pj

Czytaj także

Współczesny dandyzm to świadome wybory

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 12:06
Dandycore to miejsce w internecie, gdzie każdy mężczyzna może się odnaleźć. - Naszym zadaniem jest wyciagnięcie idei dandyzmu z przeszłości i dostosowanie jej do współczesności, do jej zadań - mówią twórcy tego projektu internetowego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dalgona coffee - sprawdź jak zrobić pyszną kawę, która podbija internet

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 13:42
Dalgona coffee, czyli kawa z trzech składników, podbija internet na świecie. W smaku przypominać ma nieco toffi. Sprawdziliśmy, jak ją przygotować. 
rozwiń zwiń