Policja w mediach społecznościowych. "Z humorem, ale z misją"

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2022 12:20
- Z przytupem wchodzimy do świata TikToka - takie zdanie możemy przeczytać w opisie pierwszego filmu na kanale "Polskapolicja". W tym momencie polscy policjanci mają ponad 360 tysięcy obserwujących, 4,5 miliona polubień, a na koncie 116 filmów.   
Zajęcia dla dzieci z jednego z bydgoskich przedszkoli na temat bezpieczeństwa na drodze i przy drodze pt. Koziołek i alpaka nauczą przechodzić przez jezdnię przedszkolaka. Zajęcia zorganizował Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy wspólnie z przedstawicielami Krainy Dolnej Wisły.
Zajęcia dla dzieci z jednego z bydgoskich przedszkoli na temat bezpieczeństwa na drodze i przy drodze pt. "Koziołek i alpaka nauczą przechodzić przez jezdnię przedszkolaka". Zajęcia zorganizował Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy wspólnie z przedstawicielami Krainy Dolnej Wisły.Foto: PAP/Tytus Żmijewski

Czego policja szuka w sieci?

O tym, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywają media społecznościowe, policjanci wiedzą od dawna. - Dane zgromadzone w sieci to nowe źródło informacji dla białego wywiadu - mówiła w Czwórce Diana Dajnowicz-Piesiecka z Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. - Biały wywiad to badanie danych z otwartych, dostępnych legalnie źródeł. Pozwala to pozyskiwać wiadomości w sposób łatwy i bezpieczny. 

Na luzie, ale z przesłaniem

Ale popularne społecznościówki służą policji także do przeprowadzania akcji edukacyjnych, do kontaktu z obywatelami i do chwalenia się własnymi osiągnięciami. - Polska Policja już od wielu lat jest dostępna na wszelkich możliwych social mediach - podkreśla insp. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji. - Mamy konta na Facebooku, Instagramie, YouTubie oraz na TikToku, na którym zamieszczamy informację w nieco luźniejszy sposób. Nie traktujemy tego kanału jako "sztywno" urzędowy. Pokazujemy na nim zdjęcia i filmiki dokumentujące naszą codzienną służbę - z poczuciem humoru, ale zawsze z przekazem odnoszącym się do bezpiecznych zachowań albo zachęcającym do wstąpienia w nasze szeregi. Policyjne TikToki to także cenne informacje - na przykład o tym, w jakich przypadkach możemy poruszać się rowerem po chodniku. Widzowie doceniają takie krótkie, internetowe produkcje.

Na pokładzie śmigłowca Black Hawk

Jednym z najpopularniejszych policyjnych filmów w sieci jest ten, na którym można zobaczyć wnętrze policyjnego śmigłowca Black Hawk. Te maszyny to prawdziwy przełom w policyjnym lotnictwie. Są naszpikowane elektroniką i najnowszymi technologiami. Na całym świecie fabryki opuściło dotychczas ponad 3 tys. egzemplarzy S-70i Black Hawk, które latają w 31 państwach. Nic więc dziwnego, że wzbudzają zainteresowanie nie tylko pasjonatów lotnictwa.

#JestAkcja z policyjnym Black Hawkiem @Polska Policja | Polska Policja

Święto Policji

24 lipca - w Święto Policji, które obchodzimy od 1995 roku - w całym kraju organizowane są pikniki i pokazy poświęcone pracy policjantów. Jeden z nich odbywa się w Łazienkach Królewskich w Warszawie. I jest doskonałą okazją, żeby zrobić sobie zdjęcie z policjantami, a potem wrzucić je do sieci.

Posłuchaj
06:36 CZWÓRKA TpT - policja 24.07.2022.mp3 Polska policja w sieci - jak radzi sobie na TikToku, Instagramie i Facebooku? (Tędy po trendy/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Materiał przygotował: Mateusz Kulik

Data emisji: 24.07.2022

Godzina emisji: 10.15

kul

Czytaj także

TikTok. Nowy sposób na szukanie pracy?

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2021 20:00
Kilka miesięcy temu TikTok poinformował, że pracuje nad nową funkcją dotyczącą ofert pracy. W zakładce TikTokResumes można już znaleźć krótkie filmiki od kandydatów, a pracodawcy mogą przeglądać oferty i kontaktować się z wybranymi osobami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy można zniknąć z sieci i jak się do tego zabrać?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 18:50
To, że wielkie koncerny technologiczne i giganci społecznościowi zbierają na nasz temat mnóstwo informacji - wiadomo nie od dziś. Ale ciągle nie wiadomo, jak skutecznie i na stałe "wylogować się" z internetu.
rozwiń zwiń