W miłości wiek nie ma znaczenia?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2015 09:00
Związki, w których występuje duża różnica wieku, to częsty motyw filmów. Tym starszym partnerem bywają i mężczyźni, i kobiety.
Starszy partner może stanowić dla młodszej połówki wsparcie i autorytet
Starszy partner może stanowić dla młodszej "połówki" wsparcie i autorytetFoto: Glow Images/East News

On jest absolwentem college'u, ona - starszą sąsiadką. Benjamin interesuje się panią Robinson mimo różnicy wieku. Upływający czas nie ma tu najmniejszego znaczenia. Choć jest to filmowa fikcja zaczerpnięta z "Absolwenta" Mike'a Nicholsa, to międzypokoleniowy romans wydaje się bardzo realistyczny.

Czy wiek partnerów ma znaczenie? Czy odległe daty urodzenia mogą spowodować kłótnie w związku? Filmy przekonują nas, że nie zawsze kilkuletnia przepaść musi dzielić. Różnica wieku nie ma znaczenia dla bohaterów "Między słowami" czy Hanny i Michaela z filmu: "Lektor". O metrykę w związku prowadzący zapytają także aktora Mateusza Banasiuka.

***

Na "Tryb Głośnomówiący" zapraszamy w środę (27.05) w godzinach 20.00 - 21.00. Audycję poprowadzą Beata Kwiatkowska i Błażej Hrapkowicz.

mg/mc

Czytaj także

Fochy to domena mężczyzn czy kobiet?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 19:00
- Miewam takie fochy trzydziestosekundowe i czerpię z tego olbrzymie korzyści - mówiła w Czwórce aktorka Olga Frycz. Tylko kobiety wykorzystują dąsy dla własnych korzyści?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy związki przez social media są możliwe i mogą przetrwać?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 15:00
Duże odległości na ogół przeszkadzają w związkach, szczególnie przy długim czasie rozłąki. Takim parom pomagają media społecznościowe. Czy można na tym oprzeć związek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzyki, płacz, trzaskanie drzwiami - tak rozstają się bohaterowie filmów

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 14:00
Historia kina zna wiele spektakularnych rozstań, emocje buzują m. in. w klasyku "Przeminęło z wiatrem" czy "Zakochanym bez pamięci". Czy w prawdziwym życiu umiemy rozstawać się z klasą?
rozwiń zwiń