Odwiedzamy Drakulę w tureckich lochach

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 15:47
W sobotniej audycji "Zmiennicy" zaprosimy was do Turcji. Tamtejsi na­ukow­cy od­kry­li pod­ziem­ny loch, w któ­rym praw­do­po­dob­nie wię­zio­ny był w XV w. Wład Pa­low­nik, czyli słyn­ny Dra­ku­la.
Odwiedzamy Drakulę w tureckich lochach
Foto: Wikimedia Commons

W sobotniej audycji "Zmiennicy" zaprosimy was do Turcji. Zwiedzimy tam m.in. locvhy, w których przebywał hrabia Drakula. Okazuje się bowiem, że slynny wampir związany był nie tylko z Rumunią, ale także z Turcją.

Czytaj także: Turcja to nie tylko Stambuł i plaże <<<

Powiemy także, o jakiej porze roku najlepiej wybrać się do tego słonecznego, gorącego kraju, a także, jak przygotować swoje żołądki na tureckie wyzwania kulinarne.

Na audycję "Zmiennicy" zapraszamy w sobotnie popołudnie, 11 października, od godz. 14.00 do 16.00.

(kd)

Czytaj także

Letnia stolica Polski - Czwórka bawi się w Ustce!

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2014 11:00
"Raz na górze, raz na dole" to wakacyjna akcja, w której udowadniamy, że Polska jest piękna od morza do Tatr. Tym razem odwiedziliśmy Ustkę i bawiliśmy się w nadmorskim klimacie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwórka zawitała do Krzemionek Opatowskich!

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2014 20:00
"Raz na górze, raz na dole" to letni cykl Czwórki. Nasza ekipa przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by pokazać wam, że nasz kraj ma do zaoferowania wiele atrakcji. Tym razem wybraliśmy się do Krzemionek Opatowskich, by odkryć przed wami to wyjątkowe miejsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czechy - poznaj kraj naszych sąsiadów

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 18:34
W audycji "Piątek, piąteczek piątunio" zaprosimy was do Czech. Z gośćmi, zaproszonymi do studia Filip Chajzer porozmawia o tradycji i kulturze tego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"PlenAir" zainaugurował rok akademicki w Białymstoku

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 14:45
W piękny październikowy piątek towarzyszyliśmy studentom Uniwersytetu w Białymstoku podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego. Odwiedzili nas studenci z samorządu uczelnianego, kół naukowych i dowiedzieliśmy się, jak organizuje się życie kulturalne.
rozwiń zwiń