X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Infulecki i Migała zdobywają bieguny

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 13:15
Bieguny geograficzne to punkty na Ziemi najbardziej oddalone od równika. Północny położony jest na zamarzniętym oceanie, a południowy na Antarktydzie na wysokości 2800 m n. p. m.
Audio
  • Podróż dookoła świata - Infulecki i Migała zdobyli bieguny (Audycja nr 1/Czwórka)
Pingwiny występują w okolicach bieguna południowego
Pingwiny występują w okolicach bieguna południowegoFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Okolice obu biegunów wyglądają dość podobnie, a w krajobrazie dominują lód, śnieg i woda. Zimniej jest na biegunie południowym, rekord zimna zanotowano na Antarktydzie i wynosił on - 90oC.

- Ponieważ na Antarktydzie jest wielka masa lądu, a na lądzie temperatury są bardziej kontrastowe, to właśnie na tym kontynencie bite są rekordy zimna, ale niewiele wyższe temperatur notuje się na Syberii czy na Alasce - wyjaśnia prof. Andrzej Tatur z UW, uczestnik wypraw polarnych.

Z audycji dowiecie się, jakie zwierzęta można spotkać na biegunach. Prowadzący opowiadają także o pierwszych, tragicznie zakończonych ekspedycjach polarnych i koncercie zespołu Metallica, który w 2013 roku zagrał na Antarktydzie. Zdradzają również, ile kosztuje udział w komercyjnej wycieczce na biegun północny lub południowy.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Michał Migała i Mariusz Infulecki

Data emisji: 11.01.2015

Godzina emisji: 6.30

mg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amerykańskie parki narodowe - piękno przekraczające wyobraźnię

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 18:30
Słysząc "amerykańskie parki narodowe" mamy przed oczami niesamowite widoki, ogromne przestrzenie i dziką przyrodę. Najsłynniejszy to Yellowstone. - Warto zobaczyć wszystkie z nich, bo każdy ma w sobie coś absolutnie fascynującego i przyciągającego - przekonywała podróżniczka Marta Cwalina-Śliwińska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wataha w podróży. Pies zmienia perspektywę człowieka

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 08:50
Agata Włodarczyk, Przemek Bucharowski i ich nieodłączna przyjaciółka Diuna, suczka rasy wilczak czechosłowacki - razem zdobyli Himalaje, Mongolię, a dziś planują kolejne wyprawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka podróż Polaków przez bezdroża Jakucji

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 18:37
Do Jakucji wybrali się młodzi geolodzy i leśnicy z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Swoją wyprawę nazwali "W krainie wiecznej zmarzliny".
rozwiń zwiń