Jak olsztyńska filharmonia wyruszyła do szkół...

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2016 11:10
Ponad 30 lat temu filharmonicy z Olsztyna jeździli po warmińskich szkołach i krzewili muzykę klasyczną. Ich śladem podążył reporter Polskiego Radia, który postanowił sprawdzić, co uczniowie wiedzą o Fryderyku Chopinie. Przypominamy audycję z 1984 roku.
Audio
  • "Wieczór muzyki i myśli" - fragmenty audycji archiwalnej z 1984 roku (Audycja nr 1/Czwórka)
Fryderyk Chopin
Fryderyk ChopinFoto: Guillaume Speurt/flickr/CC

"Wiemy, że Chopin był wielkim kompozytorem", "żył dawno", "miał rodzinę" - to w zasadzie wszystkie informacje, jakie udało się wyciągnąć dziennikarzowi od uczniów. - Czasami coś fajnego można usłyszeć, a czasami człowiek siedzi i się nudzi - przyznał jeden z nich. Inny stwierdził, że lubi utwory Chopina, ale tylko te dynamiczne i "agresywne".

W audycji usłyszycie organizatorkę koncertów o radiowym głosie oraz artystę z filharmonii, który przekonywał, że Chopin był... skończonym artystą. Usłyszycie też fragment listu kompozytora do rodziców, w którym pisał, jak jedna ze słuchaczek koncertu skrytykowała go za wygląd.

Archiwalną audycję "Wieczór muzyki i myśli" przypomnieliśmy w związku z 40. urodzinami naszej stacji, które obchodzimy w tym roku.

***

Tytuł audycji: "Audycja nr 1" 

Prowadzą: Mariusz Infulecki i Ula Kaczyńska

Data emisji: 13.04.2016

Godzina emisji: 8.00

mg/fbi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Popersi, punki i republikanie. Idole lat 80.

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2016 13:40
- Myślę, że republikanie to ludzie, którzy od początku do końca czują się związani z tym, co robimy. Tu nie chodzi tylko o to, by czarno-białym strojem manifestować muzyczny gust - przekonywał w 1984 roku Grzegorz Ciechowski, lider Republiki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka. Dlaczego młodzież nie może bez niej żyć?

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 13:20
Kształtuje wyobraźnię, uszlachetnia, czyni nas bardziej wrażliwymi. To, jak muzyka wpływa na młode pokolenia Polaków sprawdziliśmy w urodzinowym cyklu "Cztery dychy".
rozwiń zwiń