Płać podatki tam, gdzie mieszkasz

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2016 13:27
2 maja to ostateczny termin na złożenie deklaracji podatkowej za 2015 rok. Najlepiej rozliczyć się w mieście, w którym się mieszka, bo wtedy płacimy za coś, z czego korzystamy.
Audio
  • Gdzie płacić podatki, z jakich ulg skorzystać i do kiedy złożyć PIT - informuje Iwona Jackowska z "Pulsu Biznesu" (Audycja nr 1/Czwórka)
Trzeba wykazać dochody z pracy za granicą, z działalności wykonywanej osobiście, a także dochody kapitałowe
Trzeba wykazać dochody z pracy za granicą, z działalności wykonywanej osobiście, a także dochody kapitałoweFoto: Depositphotos

Z badań wynika, że siedmiu na dziesięciu Polaków rozliczających PIT samodzielnie lub z niewielką pomocą spędza nad tym zaledwie 30 minut. Okazuje się, że z roku na rok jest to coraz prostsze i lepiej sobie z tym radzimy.

Iwona Jackowska z "Pulsu Biznesu" podkreśla jak istotne jest płacenie podatków w miejscu zamieszkania.  - Jeśli zostawimy PIT w danym mieście, zapłacimy tu podatek, to te pieniądze trafią do tego samorządu, do tego miasta, w którym żyjemy, uczymy się, bawimy, leczymy, dbamy o siebie i swoje przyjemności.

Od lat dla złożenia deklaracji podatkowej nie ma znaczenia nasze miejsce zameldowania. W "Audycji nr 1" Maciej Oswald przypomina o licznych ulgach podatkowych, z których możemy skorzystać przy rozliczeniach. Mariusz Infulecki zdradza, kiedy w tym roku przypada tzw. dzień wolności podatkowej.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzący: Mariusz Infulecki, Ula Kaczyńska

Materiał: Maciej Oswald

Data emisji: 25.04.2016

Godzina emisji: 7.00

pj/kd

Czytaj także

1 proc. podatku - pomoc, która nic nas nie kosztuje

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 08:00
Przy rozliczaniu się z urzędem skarbowym można wesprzeć wybraną organizację. Jeśli nie przekażesz nikomu 1 proc. podatku, wróci on do budżetu państwa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakaz handlu w niedzielę. Jakie miałby konsekwencje?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 18:25
W Polsce sklepy są otwarte codziennie. Dla wielu to właśnie niedziela jest dniem zakupowego szaleństwa.
rozwiń zwiń