Szokujące wyznania podczas Świąt - tak czy nie?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 09:30
Przedstawienie nowej dziewczyny czy chłopaka, wiadomość o ciąży albo o odmiennej orientacji seksualnej - czy Święta to dobry moment na takie rewelacje?
Audio
  • Psycholog Bianca Beata Kotoro o tym, jak i kiedy informować rodzinę o zmianach w swoim życiu (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zaskakujące wyznania mogą skutecznie zepsuć świąteczną atmosferę, ale mogą także być bardzo przyjemną niespodzianką
Zaskakujące wyznania mogą skutecznie zepsuć świąteczną atmosferę, ale mogą także być bardzo przyjemną niespodziankąFoto: Glow Images/East News

Boże Narodzenie to czas, kiedy cała rodzina, często nawet ta dalsza, spotyka się przy wspólnym stole. Wielu osobom wydaje się, że to idealny moment, żeby poinformować wszystkich o wydarzeniach czy faktach, o których jeszcze nie wiedzą.

- Jednak wszystko zależy od relacji panujących w naszej rodzinie i od wiadomości, którą chcemy przedstawić. Cudowną informacją będzie powiedznie o tym, że właśnie się zaręczyliśmy albo spodziewamy się dziecka. Ale jeśli to taka kwestia, o której do tej pory nie odważyliśmy się powiedzieć, może to nie być odpowiedni moment - mówi Bianca Beata Kotoro, seksuolog i psycholog.

Ekspertka radzi także, jaki jest najlepszy czas na powiedzenie o nastoletniej, niezaplanowanej ciąży oraz o odmiennej orientacji seksualnej.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadzenie: Katarzyna Węsierska

Goście: Bianca Beata Kotoro, seksuolog i psycholog

Data emisji: 21.12.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/pj

Czytaj także

Wigilia pod gwiazdami w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014 12:10
Przy wigilijnym stole zasiedli dobrze znani artyści: Karolina Czarnecka Bartosz Obuchowicz i Łukasz Stasiak, a także Natalia Nykiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wigilia wege: bez ryb, ale z barszczem i ciastem

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 12:40
Pierogi, grzyby, bigos, barszcz z uszkami czy ciasta - wszystkie te świąteczne potrawy można przygotować bez użycia składników pochodzenia zwierzęcego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie kupuj zwierzęcia pod choinkę - to nie prezent

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 12:52
- Zwierzę to odpowiedzialność, to decyzja na całe życie - mówi Agnieszka Kaczorowska. - Nie uszczęśliwiajmy nikogo w ten sposób.
rozwiń zwiń