X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niepełnosprawność po wypadku. Jak zacząć nowe życie?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 12:08
- Zawsze się zastanawiam jak to się stało, że dość łatwo przeszedłem tę drogę. Przyjaciele i rodzina dali mi taką siłę, że nie miałem czasu obrażać się na świat. Dziś nie czuję się niepełnosprawny - mówi Łukasz Bednarski, jeżdżący na wózku po niefortunnym skoku do wody.
Audio
  • Łukasz Bednarski i Adrian Beściak opowiadają o życiu o wypadku (Strefa Prywatna/Czwórka)
  • Joanna Zajączkowska i Dominik Wiatrak mówią o wadze aktywnej rehabilitacji i sportu w codzienności osób niepełnosprawnych (Strefa Prywatna/Jedynka)
- Woda to coś pięknego, daje radość, ale też zabija, a brak rozwagi nad wodą może skończyć się niepełnosprawnością - przypomina Łukasz Bednarski mówiąc m.in. a kampanii Płytka wyobraźnia to kalectwo
- Woda to coś pięknego, daje radość, ale też zabija, a brak rozwagi nad wodą może skończyć się niepełnosprawnością - przypomina Łukasz Bednarski mówiąc m.in. a kampanii "Płytka wyobraźnia to kalectwo" Foto: Glow Images/East News

Gość "Strefy Prywatnej" nie ukrywa, że po wypadku nie było łatwo. - Był taki moment, kiedy zobaczyłem pewne ograniczenia życiowe, że znajomi są na studiach w Gdańsku, Krakowie, Warszawie, a ja na studiach zaocznych walczę, żeby wstać, ubrać się, pojechać na uczelnie, a życie ucieka gdzieś do przodu - przyznaje. Udało mu się jednak przezwyciężyć trudności, skończyć studia, zrobić prawo jazdy i pójść do pracy. 

Rozmawialiśmy także z niepełnosprawnym Adrianen Beściakiem, który odbywa na wózku podróż dookoła Polski. Jaki jest jej cel? Naszymi gośćmi byli także Joanna Zajączkowska, fizjoterapeuta i Dominik Wiatrak. 

Jak stosunek do niepełnosprawnych w Polsce zmieniał się przez ostatnie 20 lat i jak zmieniali się sami niepełnosprawni? Co dziś jest dla nich największą barierą i czy jest jakaś recepta na rozpoczęcie życia po wypadku? Czy niepełnosprawni mają szansę na pracę? Gdzie mogę jej szukać? Na te pytania odpowiedzi szukaliśmy w Czwórce.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Adrian Beściak, Łukasz Bednarski (Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji), Joanna Zajączkowska (fizjoterapeuta, instruktor aktywnej rehabilitacji w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji), Dominik Wiatrak (prezes Warszawskiego Stowarzyszenia Rugby na Wózkach)

Data emisji: 4.07.2016

Godzina emisji: 20.16

gs/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adrian Beściak - zwykły bohater

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 16:30
Z Rzeszowa, przez Kraków, aż do Warszawy - taką trasę przejechał na wózku Adrian Beściak. Jego podróż to nie tylko sportowy wyczyn, ale też sposób na to, by zbierać pieniądze na rehabilitację 7-letniego Krystiana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niepełnosprawność tak naprawdę nie istnieje"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 15:55
Mówią, że nie ma rzeczy, których nie mogliby robić. - Jeśli czegoś teoretycznie nie mogę, ale bardzo chcę, robię wszystko, by jakoś "obejść" niepełnosprawność i móc to osiągnąć - opowiadała Justyna Kułakowska, która na co dzień… gra i sędziuje we freesby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przejechać Polskę na wózku? "Nie ma rzeczy niemożliwych"

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 19:06
Adrian Beściak to 20-letni rzeszowianin. W lipcu, w ramach akcji "The Best Trip" planuje przejechać na wózku inwalidzkim całą Polskę - 2313 kilometrów w 54 dni.
rozwiń zwiń