Mentor. Najlepszy przyjaciel młodego człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 13:00
- Wsparcie psychiczne i opiekuńcze ze strony mentorów powoduje, że dzieci lepiej się rozwijają i zyskują lepsze perspektywy - przekonują mentorki z Fundacji Big Brothers Big Sisters of Poland.
Audio
  • Na czym polega mentoring, kim są mentorzy i w jaki sposób mogą zmienić życie młodego człowieka? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Fundacja Big Brothers Big Sisters of Poland u Kuby Jamrozka
Fundacja Big Brothers Big Sisters of Poland u Kuby JamrozkaFoto: Czwórka

Fundacja Big Brothers Big Sisters of Poland Mentorem może zostać każda osoba dorosła, która chce poświęcić swój czas na pomaganie dzieciom

Mentor jest źródłem inspiracji, dodaje wiary we własne możliwości, wspiera aspiracje dziecka oraz zachęca do dokonywania właściwych wyborów. - Spotkania mentora z podopiecznym odbywają się od 2 do 4 razy w miesiącu. W ich trakcie "starszy brat" lub "starsza siostra" pokazują podopiecznemu świat, poszerzają jego horyzonty - tłumaczy gość Czwórki. 

Mentor to osoba, z którą można porozmawiać, która daje możliwość spojrzenia na świat z innej, nowej perspektywy oraz wspiera w budowaniu umiejętności interpersonalnych.

Kto może zostać takim mentorem? Ile czasu trzeba przeznaczyć na kontakt z podopiecznym? Co ma z tego sam mentor? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Fundacja Big Brothers Big Sisters of Poland Z badań wynika, że dzieci objęte programem mentoringu są mniej zagrożone narkomanią, problemami w szkole i przemocą.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Agnieszka Szymanowska, Maja Olsen i Iga Około-Zubkowska (Fundacja Big Brothers Big Sisters of Poland)

Data emisji: 17.05.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/kd

Czytaj także

Dlaczego warto wychowywać dzieci ze zwierzętami?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 14:29
Jak pokazują badania, obecność zwierząt w domu ma szczególnie dobry wpływ na dzieci. - Gdyby nie zwierzęta w naszym życiu, byłoby ono puste. I to nie tylko psy, koty konie, ale także patyczaki, myszki czy rybki - opowiadała weterynarz Małgorzata Głowacka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak budować charakter dziecka? "Wychowaniem bliskości"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 10:40
- Ani stresowe, ani bezstresowe wychowanie nie zadziałało. Teraz jest nowa metoda, która polega na tym, by być blisko z dzieckiem i starać się zrozumieć jego emocje, ale też pamiętać o konsekwencji i dyscyplinie - wyjaśnia Sylwia Sitkowska z Przystani Psychologicznej.
rozwiń zwiń