X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dlaczego warto wychowywać dzieci ze zwierzętami?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 14:29
Jak pokazują badania, obecność zwierząt w domu ma szczególnie dobry wpływ na dzieci. - Gdyby nie zwierzęta w naszym życiu, byłoby ono puste. I to nie tylko psy, koty konie, ale także patyczaki, myszki czy rybki - opowiadała weterynarz Małgorzata Głowacka.
Audio
  • Dlaczego warto wychowywać dzieci ze zwierzętami i jak opiekować się wówczas pupilem? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Alena Ozerova

czworka dzien kobiet zwierzeca polana 21.10.2016 1200x660.JPG
"Dobrzy ludzie adoptują psy ze schroniska"

Jak przekonywała zwierzę to jednak nie tylko wielka radość, ale także odpowiedzialność. - Jeśli spojrzymy na psa czy kota z punktu widzenia obciążeń, jakie ze sobą niesie to tak - mamy spacery, alergie, sierść w domu. Ale te argumenty to tylko kropla w morzu zalet, całego spektrum doznań, które dają nam zwierzęta - mówiła Głowacka. - Pies to taki "psicholog" w domu. Bezkrytycznie wspiera i akceptuje dziecko nie za to jakie powinno być, albo jakie mogłoby być, ale ta to, jakie jest - tłumaczyła ekspertka.

Zdaniem Głowackiej dzięki bezkrytycznemu wsparciu i akceptacji ze strony psa czy kota, młody człowiek buduje poczucie własnej wartości. - To także zwiększona odporność dziecka, bo jego organizm się broni. Jak miałby ją budować w sterylnych warunkach? - mówiła ekspertka.

Małgorzata Głowacka Dobrze, że dużo zwierząt w domu to dużo obowiązków. To uczy dzieci systematyczności, powtarzalności pewnych czynności, ale też empatii czy odpowiedzialności za drugą istotę

Przekonywała także, że zanim zdecydujemy się na zwierzę, warto ustalić, że opiekować się nim będą wszyscy członkowie rodziny, bez wyjątku. O czym jeszcze powinniśmy pamiętać, zanim przygarniemy psa czy kota? I jakie jeszcze korzyści przynosi nam posiadanie zwierząt w domu? Tego dowiesz się słuchając nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Gość: Małgorzata Głowacka (lekarz weterynarii)

Data emisji: 11.04.2017

Godzina emisji: 14.10

kd/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Behawiorystka: psy i koty to nasze "lustrzane odbicia"

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 15:38
- To nasze "lustra". Jeśli mają problemy w zachowaniu to najczęściej w tych problemach odbijają się konflikty, jakie na co dzień panują w domach ich właścicieli - tłumaczyła Aneta Awtoniuk, psi psycholog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże ze zwierzętami. Jak się do nich przygotować?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 15:36
- Podróże autem z naszego punktu widzenia nie są niczym dziwnym. Z punktu widzenia psa jest odwrotnie. Nagle zwierzęciu "ucieka" podłoże spod łap, a to nie jest naturalne - mówiła psia behawiorystka Aneta Awtoniuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pseudohodowle. Jak zatrzymać ten proceder?

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2017 16:00
W Polsce od lat funkcjonuje ustawa o ochronie zwierząt. Wciąż jednak na terenie naszego kraju działa wiele pseudohodowli, w których regularnie dochodzi do jej łamania. Niektóre z zarejestrowanych i legalnie działających hodowli także prowadzi się nieetycznie.
rozwiń zwiń