Dyktat piękna. Jak mu nie ulegać?

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 13:40
Gwiazdy są zawsze piękne, młode i mają nienaganną figurę. Instagramowe matki są zadbane i uśmiechnięte, dzieci domyte, grzeczne oraz pięknie ubrane. Mężczyźni mają wyrzeźbione klaty i śnieżnobiałe zęby. Mieszkania na błysk.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Lia Koltyrina/Shutterstock.com

Czym różni się rzeczywistość od obrazu w mediach społecznościowych i kolorowych magazynach? Nietrudno zgadnąć, że gdyby nie Photoshop, to wszystko byłoby zupełnie inne, a na pewno mniej idealne. I mniej byłoby sfrustrowanych swoim wyglądem i życiem ludzi.

W jaki sposób ten przekaz oddziałuje na naszą psychikę? Jak się nie dać dyktatowi piękna? O tym w Czwórce porozmawiamy z blogerką psychologiczną Małgorzatą Dawid Mróz.

***

Na "Strefę Prywatną" w środę (16.08) w godzinach od 20.05 do 22.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

jsz/ag

Czytaj także

Facebook, Twitter, Instagram sprawią, że będziesz... samotny?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 13:11
- Spojrzenie, dotyk czy gesty są równie ważne, jak rozmowa. Dlatego komunikatory internetowe - choć sprzyjają utrzymaniu więzi - nie zastąpią realnego kontaktu z drugim człowiekiem - tłumaczy w rozmowie z Czwórką psycholog Katarzyna Kucewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Społecznościówki a psyche. Które dołują najbardziej?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 12:30
Brytyjskie Królewskie Stowarzyszenie do spraw Zdrowia Publicznego zajęło się związkami zdrowia psychicznego i platform społecznościowych. Który, według badaczy, serwis społecznościowy najgorzej wpływa na naszą psychikę?
rozwiń zwiń