X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowy Orlean. Miłość w czasach kataklizmu

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 15:00
W sierpniu 2005 roku Nowy Orlean został spustoszony przez huragan Katrina. Był to jeden z największych kataklizmów w USA. Przeżyli go m.in. Sylwia i Jakub Kucharscy, którzy wtedy jako polscy studenci przebywali w Stanach Zjednoczonych w ramach programu Work&Travel.
Audio
  • Sylwia i Jakub Kucharscy o tym, jak przeżyli huragan Katrina w Nowym Orleanie (Strefa Prywatna/Czwórka)
Nowy Orlean, USA, 13.09.2005 r. Żołnierze sprawdzają w poszukiwaniu zwłok domy w jednej z dzielnic Nowego Orleanu
Nowy Orlean, USA, 13.09.2005 r. Żołnierze sprawdzają w poszukiwaniu zwłok domy w jednej z dzielnic Nowego OrleanuFoto: PAP/LARRY W. SMITH

Dziś są małżeństwem, za ocean polecieli jednak oddzielnie - Sylwia z przyjaciółką, Jakub - z kolegą. Wyjazd miał być dla nich spełnieniem marzeń. Oboje chcieli trafić do Nowego Jorku, jednak organizator zaoferował im pracę w Nowym Orleanie. To tam się poznali, na dwa miesiące przed uderzeniem Katriny.

- Najpierw, może trzy tygodnie po naszym przyjeździe, był huragan Denis. Dostaliśmy ulotki, jak się podczas niego zachować, że trzeba kupić wodę, nie wychodzić z domu. Przed Katriną nie dostaliśmy nawet ulotek - mówi Sylwia. A Jakub podkreśla, że w Polsce ludzie już wiedzieli o zbliżającym się żywiole. - W dniu huraganu, który nadchodził, zadzwoniłem do taty, a on powiedział: "uciekajcie, ewakuujcie się jak najszybciej". A ja odpowiedziałem: "będziemy pływać z aligatorami". Do samego końca nie zdawałem sobie sprawy z tego, co nadchodzi - podkreśla.

Z jakiego powodu do polskich studentów nie dotarła informacja o zbliżającej się katastrofie? Co zrobili, gdy zdali sobie sprawę, że w okolicznych domach nie został już prawie nikt poza nimi? Co myśli się w obliczu zagrożenia życia, gdy można liczyć tylko na siebie? Wysłuchajcie całej audycji.


Sylwia i Jakub Kucharscy Sylwia i Jakub Kucharscy

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Sylwia i Jakub Kucharscy (autorzy książki "W uścisku Katriny")

Data emisji: 8.11.2017

Godzina emisji: 20.05

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak znaleźć miłość? "Zacznij od pokochania siebie"

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2017 15:00
- Zachęcam, by nie mysleć w kategoriach "muszę znaleźć partnera, partnerkę, bo jest mi to potrzebne do". To uprzedmiotowienie drugiego człowieka, a nie zachęta do wspólnego życia - przekonuje psycholożka i terapeutka Iwona Firmanty.
rozwiń zwiń