Rodzicielstwo. Lekcja wyrozumiałości i cierpliwości

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 10:45
Najszybszy sposób, by zwrócić uwagę dziecka, to usiąść sobie wygodnie - przekonuje Shannon Cullen, szefowa literatury dziecięcej w "Penguin Random House". A psycholog Jarek Żyliński podpowiada, jak odnależć się w rodzicielstwie.
Audio
  • Jak mądrze wychować dziecko i nie stracić siebie? (Stefa Prywatna/Czwórka)
Jak wychować dziecko na szczęśliwego człowieka i przy okazji być szczęśliwym rodzicem? O tym m.in. rozmawiamy w audycji
Jak wychować dziecko na szczęśliwego człowieka i przy okazji być szczęśliwym rodzicem? O tym m.in. rozmawiamy w audycjiFoto: Pixabay/dom. publiczna/StockSnap

Jarosław Żyliński Najcenniejszą walutą rodziców małych dzieci jest czas. Trzeba tę walutę dobrze ulokować, tak by procentowała w przyszłości. Najlepiej spożytkować ją na bycie razem

Przyjście dziecka na świat zmienia identyfikację człowieka. - Ważne jednak, żeby nie stać się maszynkami do narzekania, choć czasami naprawdę są do tego powody. Niewyspanie, brak czasu wolnego, rezygnacja z części swoich pasji - z tym mierzą się młodzi rodzice - wymienia psycholog. - Oczywiście dobry plan pomaga ogarnąć sytuację, ale każde niepowodzenie deprymuje podwójnie - dodaje.

Czy rodzic ma prawo się denerwować? Dlaczego rodzice nie mogą tracić ze sobą kontaktu i po co niemowlakowi uśmiech? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Czytaj także
para Kraków radość 1200x660.jpg
"Jakoś to będzie". Dlaczego jesteśmy optymistami?

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Jarosław Żyliński (psycholog wychowawczy, autor ksiązki "Miłość i wychowanie")

Data emisji: 15.11.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/mc

Czytaj także

Katarzyna Miller: zaakceptuj samego siebie, złap za szczotkę i tańcz!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 10:26
Jak radziła w Czwórce psychoterapeutka Katarzyna Miller, warto zapomnie na chwilę o codziennych obowiązkach, zastanowić się, co w tej chwili sprawiłoby nam przyjemność i po prostu to zrobić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Psychogenealogia. Gdy traumy naszych pradziadków mają wpływ na nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 19:31
- Po przodkach możemy odziedziczyć wzrost czy kolor włosów, ale nie tylko - również nieprzepracowane traumy, mające realny wpływ na nasze zdrowie i postępowanie - mówiła dr Barbara Tyboń.
rozwiń zwiń