X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Psychogenealogia. Gdy traumy naszych pradziadków mają wpływ na nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 19:31
- Po przodkach możemy odziedziczyć wzrost czy kolor włosów, ale nie tylko - również nieprzepracowane traumy, mające realny wpływ na nasze zdrowie i postępowanie - mówiła dr Barbara Tyboń.
Audio
  • Czym jest psychogenealogia - rozmowa z psychoterapeutką dr Barbarą Tyboń (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ De Visu

dr Agnieszka Popiel 1200.jpg
Jak nauczyć się żyć po kataklizmie?

Psychogenealogia to dziedzina nauki, której badacze zajmują się naszymi problemami w kontekście relacji, więzi z przedstawicielami poprzednich pokoleń. Jak przekonywała ekspertka, dziedziczymy "zasoby", czyli doświadczenia, dzięki którym nasi przodkowie radzili sobie z różnymi trudnymi sytuacjami, wyzwaniami, np. wojną. - Ale także obciążenia, rzeczy trudne, nierozwiązane, różnego rodzaju traumy, nieprzeżyte żałoby - mówiła dr Barbara Tyboń. - Nawet, jeśli nie żyliśmy 70 lat temu, a nasz przodek przeżył wówczas traumę, z którą sobie nie poradził, przekazuje ją nieświadomie w formie wzorców, szlaków emocjonalnych, którymi i tak będziemy podążać - tłumaczyła.


anhedonia aleksandra brzezińska  1200.jpg
Anhedonia. Jak żyć, gdy nic nas nie cieszy?

Czym są genogramy i jak działa tzw. syndrom rocznicy - dlaczego w takich dniach obniża nam się nastój, spada odporność? Jak "odciąć" się od negatywnej spuścizny po przodkach? Czy psychogenetyka działa nawet wówczas, gdy nie wiemy o tragediach, które przydarzyły się naszym bliskim przed laty? W jaki sposób psychogenealogia może nam pomóc w odkryciu rodzinnych tajemnic i uwolnić się od skutków traum przodków - zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: dr Barbara Tyboń (psychoterapeutka)

Data emisji: 2.11.2017

Godzina emisji: 20.07

kd/kul


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy grozi nam epidemia żółtaczki?

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 13:12
W ubiegłym roku odnotowano w Polsce 35 przypadków zakażenia żółtaczką pokarmową. Tylko do 15 października tego roku było ich już aż 1909. Epidemiolodzy biją na alarm - tak źle nie było od wielu lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badania polskich naukowców - choroby ukryte w... głosie.

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2017 10:11
Badacze z Łodzi pracują nad metodą wykrywania chorób u pacjentów, poprzez... analizowanie kilkugodzinnych nagrań ich głosu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jesienna burza hormonów. Jak reagują faceci?

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2017 15:05
Brytyjscy naukowcy sprawdzili, w jaki sposób jesienna aura wpływa na męskie decyzje, m.in. te związane z domowymi finansami. Okazało, że właśnie - w związku z pogodą - zaczyna się jesienna burza hormonów.
rozwiń zwiń