X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anhedonia. Jak żyć, gdy nic nas nie cieszy?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2017 16:22
Anhedonia przejawia się utratą zdolności odczuwania przyjemności, zarówno zmysłowej, jak i intelektualnej, czy duchowej. - W tej chorobie najbardziej dotkliwe są momenty, w których widzimy jak inni potrafią cieszyć się życiem - mówiła psychoterapeutka Aleksandra Brzezińska.
Audio
  • Czym objawia się anhedonia i kto jest na nią narażony - rozmowa z Aleksandrą Brzezińską (Strefa Prywatna/Czwórka)
Aleksandra Brzezińska w studiu
Aleksandra Brzezińska w studiuFoto: Czwórka

ludzie szczęście 1200 free
"Jakoś to będzie". Dlaczego wciąż jesteśmy optymistami?

Anhedonia dotyka głównie osoby aktywne zawodowo, które spędzają w pracy po kilkanaście godzin, nie mają czasu na odpoczynek i sen. Ciągle do czegoś dążą, zdobywają kolejne szczyty kariery, ale ich życiu brak koloru i smaku. - To jeden z objawów depresji, towarzyszy jednak różnym zaburzeniom - tłumaczyła psychoterapeutka Aleksandra Brzezińska. Jak potwierdziła, przykładem może być... zwykła szarlotka, której smak zawsze poprawiał nam nastrój, a dziś nie budzi żadnych pozytywnych emocji. - Albo spacery, praca, hobby. Anhedonia dotyka wszystkich obszarów życia, wiele rzeczy po prostu przestaje nas interesować, przestajemy wychodzić do ludzi, słuchać muzyki. Przede wszystkim przestajemy rozumieć, po co mielibyśmy to robić - tłumaczyła ekspertka. - Jeżeli taki stan utrzyma się ponad dwa tygodnie, warto zasięgnąć porady specjalisty.


czwórka1200.jpg
"Kierując się emocjami, musimy być bardzo ostrożni"

Dlaczego zapadamy na anhedonię, kto jest na nią narażony i czy na własną rękę można wygrać z tą chorobą? Czym jest "spłycony afekt" i jak przebiega terapia? Jak odróznić anhedonię od zwykłego zniechęcenia i czy można samemu się zdiagnozować? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Aleksandra Brzezińska(psychoterapeutka z Uniwersytetu SWPS)

Data emisji: 16.10.2017

Godzina emisji: 20.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemoc wobec kobiet. "Nie zatrzymywana - postępuje"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 11:43
W Polsce co 40 sekund ma miejsce akt przemocy wobec kobiet. Blisko połowa ofiar pozostaje w związkach formalnych. - Ważne, by kobiety zrozumiały, że same sobie nie będą w stanie poradzić i by głośno mówiły o tym, co dzieje się w ich domach - tłumaczyła psycholog Iwona Byśkiniewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Miller: idealny facet jest przede wszystkim swój

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2017 13:22
- Stereotypowo utarło się mówić, że "chłop jest prosty jak cep". A oni wcale nie chcą tylko "seksu i żarcia" - mówi w Czwórce psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Miller, autorka książek i razem z Suzaną Giżyńską współautorka "Instrukcji obsługi faceta".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porządek w mieszkaniu - porządek w głowie i poukładane życie

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 14:15
Jak tłumaczył dr Paweł Fortuna, z życiem jest jak z muzyką, podlega pewnym prawom, jak znaki przykluczowe czy metrum. - Jeśli złamiemy zasady, które rządzą naszą - metaforycznie - kompozycją, może się to skończyć kakofonią - mówił psycholog.
rozwiń zwiń