Katarzyna Miller: zaakceptuj samego siebie, złap za szczotkę i tańcz!

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2017 10:26
Jak radziła w Czwórce psychoterapeutka Katarzyna Miller, warto zapomnie na chwilę o codziennych obowiązkach, zastanowić się, co w tej chwili sprawiłoby nam przyjemność i po prostu to zrobić.
Audio
  • Zaakceptuj samego siebie, złap za szczotkę i tańcz! (Strefa prywatna/Czwórka)
Katarzyna Miller w Czwórce
Katarzyna Miller w CzwórceFoto: Czwórka

Katarzyna Miller Im szybciej zdamy sobie sprawę, że nasze samopoczucie w dużym stopniu zależy od nas, tym łatwiej uda nam się odnaleźć szczęście.

- Napisałam kiedyś do siebie list, który był wielkim przełomem w moim życiu: po pierwsze jestem, jaka jestem i mam prawo taka być. Nie chodzi o to, żeby być doskonałością - nikt nią nie będzie. Mam lubić siebie w tej postaci, jaką dziś reprezentuję. Zmienię siebie, jeśli będzie mi na tym zależało, ale nie muszę. Lubić siebie będę z moimi błędami, brakami i nieporadnością. Dowodem na mądrość jest moim zdaniem stwierdzenie, że słabość jest w życiu tak samo potrzebna, jak siła - opowiadała na antenie radiowej Czwórki Katarzyna Miller psycholożka i psychoterapeutka.

Ekspertka przekonywała, że pracę nad sobą warto zacząć od wybaczenia dawnych potknięć. - Możemy wypisać wszystkie błędy, które kiedyś nas bolały i je wybaczyć, przekonać samego siebie, że nie były to porażki, tylko droga do tego, żeby się czegoś nauczyć. Musimy pozwolić sobie na to, żeby nie zawsze być doskonałym.

A wy co ostatnio zrobiliście tylko dla siebie? O tym, dlaczego w codziennej rutynie powinniśmy pozwalać sobie na małe przyjemności rozmawialiśmy z gościem - Katarzyną Miller. 

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Katarzyna Miller (psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka, autorka książek m.in. najnowszej pt. "Zrób to kochanie")

Data emisji: 26.10.2017

Godzina emisji: 20.07

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Głowa ważniejsza niż portfel. Co znaczą pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:30
Pieniądzom przypisujemy możliwość zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa, statusu społecznego, czasem władzy. Kompensują kompleksy i wpływają na nasze relacje z ludźmi. - Dla każdego pieniądze oznaczają coś innego - mówiła dr hab. Dominika Maison, dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i autorka książki "Polak w świecie finansów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdy różnica wieku nie ma znaczenia...

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 11:50
- W mojej praktyce częściej zdarza się takie rozdanie, w którym mężczyzna jest starszy od kobiety. Dlaczego to nas nie dziwi, a dziwią nas inne historie? - zastanawiała się w Czwórce sex & life coacherka Marta Niedźwiecka, nawiązując do związku prezydenta Francji Emmanuela Macrona ze swoją starszą o 24 lata żoną Brigitte Macron.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trawa u sąsiada jest bardziej zielona? Dlaczego podglądamy innych?

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2017 10:32
Czy zastanawialiście się dzieje się za zamkniętymi drzwiami domów sąsiadów, kiedy nikt nie patrzy? Czy podglądactwo to choroba? Gay Talese w książce "Zapiski podglądacza" ujawnił na czym polega zjawisko poglądactwa.
rozwiń zwiń