Blogerka Karolina Krauze o tym, jak stworzyć udany związek

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2018 13:23
- Na świecie panuje niestety komsumpcyjne podejście do miłości. Mnie takie podejście obraża - mowiła Karolina Krauze, autorka bloga rozwiedziona.pl i książki "Projekt miłość".
Audio
  • Karolina Krauze o tym jak zbudować trwały związek (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

przytulenie  miłość para 1200.jpg
Czy można kochać innych, nie kochając siebie?

Na antenie Czwórki przekonywała, że pomimo wyjścia ze stereotypowych damsko-męskich ról, ludzie nadal potrzebują bliskości. - Często myślimy, że skoro świetnie radzimy sobie sami, to nie potrzebujemy mieć przy sobie drugiej osoby. Kobiety potrzebują mężczyzn w takim samym stopniu, jak mężczyźni kobiet. Lubimy przeżywać wzniosłe, romantyczne chwile. Wszyscy tego potrzebujemy - mówiła.

Karolina Krauze Mężczyźni myślą często, że potrzeba fajerwerków, żeby zachwycić partnerkę. Tymczasem większość kobiet oczekuje normalności w "fajnym wydaniu"

Czym jest prawdziwa miłość? W jaki sposób zdaniem autorki "Projektu miłość" można zbudować trwałą relację z drugim człowiekiem? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Materiał opracował: Mateusz Kulik

Gość: Karolina Krauze, autorka bloga rozwiedziona.pl i książki "Projekt miłość"

Data emisji: 26.01.2018

Godzina emisji: 20.05

ac

Czytaj także

Zazdrość - niebezpieczna namiętność, czy naturalne zjawisko?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2017 10:51
- Zazdrość to emocja, nie stan ani choroba. Według jednej z teorii, rodzimy się z nią, tak jak z radością, gniewem, czy zdolnością do współczucia. Uzewnętrznia się jednak tylko wówczas, gdy pojawi się konkretny obiekt, czyli ktoś lub coś - tłumaczyła Izabela Dziugieł, psychoterapeutka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Socjopaci są wśród nas. Potrafisz ich rozpoznać?

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 10:40
- Socjopata to osoba zaburzona. Dla niej nie są ważne aspekty moralne, a jedynym celem jest zwycięstwo i poczucie władzy - wyjaśniała Mariola Piotrowicz psycholog z Centrum Psychologicznego Lwowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czym się różni psycholog od psychiatry? Stereotypy a rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 11:37
- W społecznym przekonaniu psychiatra leczy tylko ciężkie choroby, jak schizofrenia, a w praktyce większość naszych pacjentów to po prostu ludzie z lękami, depresją, czy zaburzeniami adaptacyjnymi w konkretnej dziedzinie życia, np. pracy - tłumaczył psychiatra dr Sławomir Murawiec.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dobre uczynki po polsku. Jak pomagamy?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 11:00
- Myślę, że powinniśmy odróżnić dobro od poświęcenia. Kiedy dobro płynie z nam samych nie jest obciążeniem. Wtedy jest to przyjemność zarówno dla nas, jak i dla osoby, której pomagamy - wyjaśniał dr Tomasz Sobierajski z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

O współczesnych problemach młodych ludzi z autorami książki "Rok ważnych pytań"

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2018 15:17
- Młodzi ludzie są bardzo ciekawi świata. Dopóki ich inspiruje, to pytania rodzą się samodzielnie. Problem pojawia się później, kiedy zanika ciekawość, a to ona jest jedną z najmocniejszych sił, które napędzają nas w życiu - mówił Krzysztof Bazyl - fotografik, coach i podróżnik, współautor książki.
rozwiń zwiń