X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Aby okiełznać lęk, najpierw musisz się do niego zbliżyć"

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2018 14:00
- Lęk to naturalna sytuacja człowieka na sytuacje nietypowe i trudne. Nie jest ucziciem przyjemnym, dlatego najchętniej wyeliminowalibyśmy go z naszego życia często zapominając, że jest tak samo naturalną reakcją, jak radość - tłumaczyła psycholog Renata Pająkowska-Rożen.
Audio
  • Jak oswoić wewnętrzne lęki? (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Republica/Pixabay

Nie da się skutecznie odwrócić od lęku. Kiedy zaczniemy przed nim uciekać, to z pewnością nas dogoni. Jeśli chcemy go oswoić najpierw musimy stanąć mu naprzeciw Renata Pająkowska-Rożen

Pema Chödrön, autorka książki "Nigdy nie jest za późno" przekonuje, że najważniejsze jest, by umieć przekształcić bolesne przeżycia w coś dobrego i wartościowego. Trudne chwile zdarzają się w życiu każdego człowieka, ale - jak przekonuje autorka książki - to naturalna emocja, którą odczuwa każdy z nas. Najważniejsze, by nauczyć się stawiać im czoła. - Życie nie składa się wyłącznie z pozytywnych emocji. Nie możemy oczekiwać, że będą nas spotykały same dobrze rzeczy - wyjaśniała terapeutka.

- Musimy stanąć naprzeciw swoim lękom. Przyjrzeć się temu, czego się boimy. Ignorowany lęk nie zniknie, a my będziemy czuć się gorzej - przekonywała.

W jaki sposób zdefiniować czego tak naprawdę się boimy, oswoić nasze wewnętrzne lęki i nauczyć się żyć z nimi na co dzień? Na ten temat rozmawialiśmy ze specjalistką od terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach Renatą Pająkowską-Rożen. Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Kuba Jamrozek

Gość: Renata Pająkowska-Rożen (psycholog i psychoterapeutka)

Data emisji: 11.07.2018

Godzina emisji: 20.08

ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Małgorzata Godlewska: Przyjemność to łapanie momentu tu i teraz

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2018 10:18
- Mamy różne potrzeby, nie tylko fizjologiczne, podstawowe, jeśli nie są one zaspokojone to dążymy do tego, żeby takimi się stały - mówi dr Małgorzata Godlewska, psycholog z Uniwersytetu SWPS. - Jesli jest to proste, to robimy to w najprostszy sposób, jeśli nie, decydujemy się na zaspokajanie ich w sposób niekonwencjonalny - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy można być szczęśliwym bez coachingu i terapii?

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2018 10:00
Badania wskazują, że z pomocy terapeutów korzysta coraz większa grupa Polaków. Niektórzy spotkanie z psychoterapeutą traktują jako profilaktykę dla naszego zdrowia psychicznego. 
rozwiń zwiń