X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Harcerstwo - ideały, historia i droga do szczęśliwego życia

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 09:59
- Dla nas to niewzwykle istotne, że w Powstaniu Warszawskim brali udział ludzie tacy jak my, w naszym wieku - mówi harcerka Paulina Stypułkowska. - To jest bardzo trudne, żeby sobie to uświadomić. Oni przelewali krew za ojczyznę, szczytny cel. Jest miedzy nami pewien międzypokoleniowy pomost - dodaje.
Audio
  • Harcerze Paulina Stypułkowska i Michał Matycz opowiadają o "harcerskim życiu" (Strefa Prywatna/Czwórka)
Paulina Stypułkowska i Michał Matycz, harcerze, instruktorzy Hufca Mokotów oraz Kuba Jamrozek
Paulina Stypułkowska i Michał Matycz, harcerze, instruktorzy Hufca Mokotów oraz Kuba JamrozekFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

- Harcerze czasu Powstania kierowali się takimi samymi wartościami. My dziś patriotyzmu nie rozumiemy jako walki, ale te wartości są ponadczasowe i uniwersalne, staramy się je krzewić i podtrzymywać - mówi instruktorka. - Oni kierowali się braterstwem i my staramy się to podtrzymywać - podkreśla.

Harcerz Michał Matycz dodaje, że dziś dla harcerzy bardzo ważne są korzenie. - Staramy się z nich czerpać, żebyśmy wiedzieli skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy - mówi. - To powszechnie obowiązująca zasada, której staramy się być wierni - uzupełnia. 

Każdy harcerz jest inny. My przekazujemy uniwersalne wartości, ale to każdy harcerz decyduje jak się rozwinie Paulina Stypułkowska

Paulina Stypułkowska w harcerstwie jest już 15 lat, Michał Matycz - 18. Ich mundury zdobią symbole harcerskie i liczne odznaki za podejmowane wyzwania, jak skoki spadochronowe czy zimowe warty. Czwórkowi goście podkreślają jednak, że współczesne harcerstwo to nie tylko ekstremalne wyzwania, ale też te codzienne, jak gotowanie czy szycie. Zdobyte w harcerstwie umiejętności przydają się w dorosłym życiu, co Paulina i Michał pokazują na przykładzie swoich studiów czy wykonywanej pracy zawodowej. Czy w harcerstwie można spotkać miłość? Czy ma ono coś wspólnego z wojskiem? Ale także, czym dla Czwórkowych gości jest patriotyzm? O tym w załączonej audycji. 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Paulina Stypułkowska i Michał Matycz (harcerze, instruktorzy Hufca Mokotów)

Data emisji: 01.08.2018

Godzina emisji: 20.10

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Harcerze jadą do Afryki. Odnowią polskie cmentarze

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2018 11:57
Misja harcerzy ze Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej jest wyjątkowa, oprócz remontów w parafii Polskiej Misji Katolickiej, zaplanowali odnowę polskich cmentarzy w tamtych rejonach świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Schronisko dla roślin - jak działa takie miejsce?

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2018 11:25
Czasem naszym roślinom brakuje słońca, czasem mają za dużo wody. Gdy zaczynają więdnąć, najczęściej po prostu je wyrzucamy. Ale, jak przekonuje Katarzyna Dziedzic, współzałożycielka Schroniska dla roślin, jest sposób na to, by dać im drugie życie i dobry dom.
rozwiń zwiń