Ślub po polsku - co to w ogóle znaczy?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 10:17
Internet "mówi", że dziś salę weselną zamawia się na trzy lata przez planowanym ślubem, obowiązkowy jest kolor przewodni wesela, a samochód dobiera się pod garnitur pana młodego. A co mówią profesjonaliści?
Audio
  • Czwórkowi goście opowiadają o ślubach i weselach, ich organizacji i wyzwaniach z tym związanych (Strefa prywatna/Czwórka)
Krzysztof Karpiński, wodzirej KARPIK, Katarzyna Gajek, wedding planner oraz Jakub Jamrozek
Krzysztof Karpiński, wodzirej "KARPIK', Katarzyna Gajek, wedding planner oraz Jakub JamrozekFoto: Michał Piwowarek/Czwórka

Możliwości organizacji ślubu i wesela jest mnóstwo. Miejsce powinno oczywiście spełniać warunki formalne - musi być bezpieczne i godne uroczystości Katarzyna Gajek

Katarzyna Gajek, wedding planer, z branżą ślubną związana jest już od 13 lat, zorganizowała ponad 330 wesel, do dziś pamięta pierwsze z nich. - Kiedyś ludzie zupełnie nie wiedzieli, że jest ktoś taki, jak wedding planer - mówi gość Czwórki. - Później było to traktowane jako absolutna ekstrawagancja i zbytek, usługa dla bardzo zamożnych. Dość szybko jednak zostało to zweryfikowane. Okazało się, że taka osoba się przydaje, zmieniło się podejście do tej usługi - dodaje. 

Na przestrzeni lat bardzo zmieniło się podejście klientów do wielu ślubnych usług. Podobnie dzieje się też z doświadczeniem usługodawców. - Dziś płaci się za profesjonalizm i doświadczenie - podkreśla Krzysztof Karpiński, wodzirej "KARPIK".


Czytaj także:
dziewczyna internet miłość 1200.jpg
Miłość z internetu? "To miejsce dobre, jak każde inne"

Goście Jakuba Jamrozka zgodnie twierdzą, że dziś trudno powiedzieć coś ogólnie o ślubach. Nie da się sprecyzować czym jest "ślub po polsku". - Przy ślubach trudno uogólniać. To, co można zaobserwować to to, że zmienia się gość weselny, mniej się pije - mówi Katarzyna Gajek. - To nie ma nic wspólnego z "Weselem" Wojciecha Smarzowskiego - dodaje.

Jak się dziś pije na weselach? Czy trzeba zatrudnić zespół, wodzireja i dj'a? Czy gdy ludzie nie tańczą, to wesele jest złe? Czy dziś mężczyźni włączają się w organizacje tej wyjątkowej imprezy? Jak dziś można zostać wodzirejem? I ile to wszystko kosztuje? Zapraszamy do wysłuchania audycji. 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Katarzyna Gajek (wedding planner), Krzysztof Karpiński (wodzirej "KARPIK")

Data emisji: 06.08.2018

Godzina emisji: 20.07

pj

Czytaj także

Jak zorganizować finanse w związku?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2018 10:20
12,5, 12,5, 75 proc. - tak dzielimy domowy budżet. - Łączymy swoje pieniądze na wspólnym koncie, a później 25 proc. tej sumy dzielimy po równo na nasze wydatki, czyli przysłowiowe waciki, a pozostałe 75 roc. przeznaczamy na wspólne życie - radzi Dominika Nawrocka z organizacji "Kobieta i pieniądze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Harcerstwo - ideały, historia i droga do szczęśliwego życia

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2018 09:59
- Dla nas to niewzwykle istotne, że w Powstaniu Warszawskim brali udział ludzie tacy jak my, w naszym wieku - mówi harcerka Paulina Stypułkowska. - To jest bardzo trudne, żeby sobie to uświadomić. Oni przelewali krew za ojczyznę, szczytny cel. Jest miedzy nami pewien międzypokoleniowy pomost - dodaje.
rozwiń zwiń