Agnieszka Czaplińska: praca marzeń to ta, w której możemy się rozwijać

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 14:02
Każdy z nas ma różne predyspozycje i talenty. Jak je odkryć i wykorzystać w swoim miejscu pracy? Czy pomoże w tym test kolorów osobowości? 
Audio
  • Czerwony, zielony, niebieski czy żółty? Jakim kolorem osobowości jesteś? (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Look Studio

Jeżeli wykonujesz pewne zadania, tylko po to, by wywiązać się z zawodowych zobowiązań, to szybko ogarnie cię poczucie bezcelowości. Każdego dnia będziesz przychodził do pracy zmęczony Agnieszka Czaplińska

- Brakuje doradców, którzy pomogliby odkrywać i rozwijać talenty - mówiła Agnieszka Czaplińska, trenerka biznesu. - Trendy w zatrudnieniu nie powinny być oparte o to, co na rynku pracy jest aktualnie modne. To, jaką wybierzemy dla siebie przyszłość powinno być oparte o nasze zainteresowania i predyspozycje - tłumaczył gość Czwórki.

Czasem lepiej znaleźć zajęcie za nieco mniejsze pieniądze, ale takie, dzięki któremu będziemy mogli się rozwijać. Praca oprócz wynagrodzenia powinna dawać satysfakcję Agnieszka Czaplińska

- Zdarzają się managerowie, którzy podpowiadają pracownikom, w jakim kierunku powinni się rozwijać. Zauważają talenty i mocne strony swoich współpracowników. Budują w ten sposób mocny i zaangażowany zespół, wzbogacając go o osoby z unikatowymi umiejętnościami. To bardzo cenny kapitał - mówiła. 

Czym są kolory osobowości i teoria "Wielkiej piątki"? Czy ich rozróżnienie pomoże okryć i rozwinąć nasze talenty? Jak zarządzać komunikacją i stworzyć dla pracowników realną i ambitną ścieżkę kariery? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Agnieszka Czaplińska (trenerka biznesu, konsultantka HR oraz akredytowany coach indywidualny, grupowy oraz zespołowy)

Data emisji: 23.01.2019

Godzina emisji: 20.08

ac/kd

Czytaj także

Jak zaprzyjaźnić się... z teściami?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 10:00
Związek między dwojgiem osób to nie tylko relacja mąż-żona, partner-partnerka czy narzeczony-narzeczona, to również związek z rodzicami i teściami. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Więźniowie w szponach hazardu. Jak przekroczyli granice?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 11:00
Kradzieże, włamania, rozboje, nielegalny handel, w tym narkotykami - to przestępstwa najpowszechniej występujące wśród osób uzależnionych od hazardu. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jakub Jamrozek "Dziennikarzem Medycznym Roku 2018"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 12:21
Dziennikarz radiowej Czwórki Jakub Jamrozek otrzymał I Nagrodę w konkursie "Dziennikarz Medyczny Roku 2018" zorganizowanym przez Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia. 
rozwiń zwiń