Rodzinna tajemnica jest jak trup w szafie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 11:54
Każda rodzina ma swoją przeszłość, historie, którymi się szczyci, lecz również takie, które są skrzętnie ukrywane. Poznając je odnajdujemy wiele analogii do naszych żyć, a decyzje naszych przodków mogą podpowiedzieć nam dobre rozwiązania. 
Audio
  • Czego możemy nauczyć się od naszych przodków i jak korzystać z rodzinnej historii (Strefa Prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

- Ja lubię swoich przodków, przede wszystkim bardzo wiele im zawdzięczam, chyba wszystkie swoje książki, ale i wiele decyzji życiowych i umiejętności postępowania w trudnych sytuacjach - mówi Katarzyna Droga, dziennikarka, autorka książki "Sekrety przodków". 

W pisaniu książek Czwórkowemu gościowi pomagają zapiski mamy, która gromadziła rodzinne historie, sięgając nawet do XVII wieku. - Zauważyłyśmy, że w naszej rodzinie od kilku pokoleń każda kobieta wychodzi za mąż za najmłodszego z trzech braci - zdradza Katarzyna Droga. - Te małżeństwa oczywiście są różne, ale zależność istnieje - dodaje. 

Całe nasze dziedzictwo należy traktować w kategoriach wielkiego potencjału Katarzyna Droga 

Z pracy Katarzyny Drogi wynika, że i imię, które dziedziczymy, po którymś z przodków, może nam wiele dać. Autorka "Sekretów przodków" zdradza tragiczną historię swej rodziny: opowieść o zastrzelonej pięknej Cezarynie, wspomina też prababkę, która uciekła przez okno z kochankiem. 

- Nie dobrze, że się nie mówi o rodzinnych tajemnicach - te skrywane, są jak trup w szafie - mówi gość Kuby Jamrozka. - Rodzinne sekrety powinny zostać ujawnione, bo gryzą, dręczą i powodują rodzinne niesnaski - dodaje. 

Katarzyna Droga w naszym studiu wyjaśnia te z czym jest drzewo genealogiczne, genogram, a także stworzony przez nią geneoskrypt. Zdradza zależności między rodzeństwem i fenomen czarnej owcy w rodzinie. O tym wszystkim opowiada w rozmowie ze "Strefy Prywatnej". 


***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Katarzyna Droga (autorka książki "Sekrety przodków", dziennikarka)

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 20.08

pj/ac

Czytaj także

Zaginiony bliski. "To życie w ciągłym strachu i nadziei"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 11:51
W Polsce liczba zaginionych utrzymuje się na wysokim poziomie. Według danych policji w całym 2017 roku zaginęło prawie 20 tysięcy osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pozytywne myślenie po polsku. Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 14:25
Większość z nas nie potrafi celebrować dobrych chwil. Łatwiej przychodzi nam wielokrotne przeżywanie porażek i trudnych wydarzeń. Dlaczego łatwiej jest nam mówić o rzeczach przykrych, niż tych, które nas cieszą?
rozwiń zwiń