Polskie Radio
Section05
dziedziczenie

Polscy przedsiębiorcy zyskali nowy sposób na przekazywanie firm rodzinom. Sejm przyjął ustawę o fundacjach rodzinnych

- Przyjęcie nieomal jednogłośnie przez Sejm ustawy o fundacjach rodzinnych, dobrze rokuje na przyszłość, aby z powodu zmiany międzypokoleniowej polskie firmy, często tworzone od zera, nadal pozostały w polskich rękach - powiedział dr Marcin Lachowicz z resortu finansów w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma dziedziczenie

Nagroda imienia Aleksandra Gieysztora. Znamy laureatów

Nagrodę imienia Aleksandra Gieysztora XXII edycji otrzymał profesor Jerzy Hausner, z kolei nagrodę XXIII edycji otrzymał dyrektor Pałacu Wielkich Książąt Litewskich w Wilnie Vydas Dolinskas. Nagroda jest przyznawana przez Fundację Bankową imienia Leopolda Kronenberga przy banku Citi Handlowy za wybitne osiągnięcia mające na celu ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego.
Zobacz więcej na temat:  Aleksander Gieysztor Zamek Królewski gala dziedziczenie KULTURA Wydarzenia społeczeństwo POLSKA

Skąd się bierze gęsia skórka?

Znana nam fizjologiczna reakcja, kiedy na skórze pojawiają się małe dreszczyki, a włosy staja dęba, jest spadkiem po naszych przodkach sprzed milionów lat. Żyjącym w trudnych warunkach pierwotnym ludziom kurczenie mięśni i prostowanie włosków pomagały w regulowaniu temperatury ciała. A jaką funkcję dzisiaj pełni gęsia skórka?
Zobacz więcej na temat:  anatomia człowieka badania dziedziczenie emocje fizyka natura strach STYL ŻYCIA umysł zwierzęta