Polskie Radio
Section05
zaginieni

Mija 30 lat od zaginięcia Jarosława Ziętary. Kaźmierczak: to wciąż nieosądzona zbrodnia

- Wciąż mam nadzieję, że ludzie, którzy mają krew Jarka Ziętary na rękach, poniosą odpowiedzialność – mówił przedstawiciel Komitetu Społecznego im. Jarosława Ziętary Krzysztof M. Kaźmierczak. 1 września mija dokładnie 30 lat od dnia, kiedy dziennikarz "Gazety Poznańskiej" Jarosław Ziętara widziany był po raz ostatni.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja zaginieni Jarosław Ziętara zabójstwo służby i bezpieczeństwo

Sprawa zabójstwa Aleksandry i jej córki Oliwii. Znamy przyczynę śmierci młodszej z kobiet

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Częstochowie po sekcji zwłok "młodsza z kobiet, której ciało odnaleziono w poniedziałek w lesie w okolicy Romanowa została prawdopodobnie uduszona". Biegli nie byli w stanie wskazać przyczyny śmierci starszej z ofiar, ma ona zostać ustalona w trakcie dodatkowych badań - przekazano.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katowice regiony społeczeństwo zaginieni prokuratura policja śląskie

Nowy trop ws. zaginięcia matki i córki. Policja apeluje do osób, które widziały to auto

Ford focus należący do zaginionej Aleksandry Wieczorek 10 lutego miał poruszać się po drodze krajowej nr 91 w rejonie Romanowa i dalej w kierunku Katowic - ustalili częstochowscy policjanci. W niedzielę policja zaapelowała o kontakt do wszystkich, którzy widzieli lub mogli nagrać jadący samochód.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wypadek regiony śląskie zabójstwo Częstochowa policja zaginieni

W Tatrach zaginął polski turysta. Słowaccy ratownicy przerwali poszukiwania

Ratownicy słowackiej Horskiej Zachrannej Slużby (HZS) poinformowali, że po zmroku przerwali poszukiwania polskiego turysty. Mężczyzna zaginął w rejonie granicznej grani Tatr Zachodnich. Słowaccy ratownicy zapewniają, że poszukiwania wznowione zostaną jutro wczesnym rankiem. Z kolei ratownicy TOPR zdecydowali się na dalsze poszukiwania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tatry góry zaginieni społeczeństwo TOPR regiony