Polskie Radio
Section05
zaginieni

Policjanci rozwiązali sprawę zaginięcia sprzed 40 lat

Niemal po 40 latach puławscy policjanci rozwiązali sprawę zaginięcia mieszkanki gminy Baranów. 60-letnia wówczas kobieta zaginęła w Wigilię Bożego Narodzenia 1976 roku i do tej pory jej los pozostawał nieznany. Policjanci z puławskiego Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób ustalili, że kobieta dotarła aż do województwa kujawsko-pomorskiego (dawniej bydgoskiego). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja zaginieni

Kulisy porwania i zabójstwa Jarosława Ziętary

Jarosław Ziętara był dziennikarzem śledczym. Zajmował się aferami, w które byli zamieszani biznesmeni z zachodniej Polski. Pracował nad materiałem, którego ustalenia miały dotyczyć kolejnej odsłony afery alkoholowej. 1 września 1992 roku wyszedł z domu do redakcji "Gazety Poznańskiej", ale nigdy do niej nie dotarł. O sprawie uprowadzenia i zamordowania Jarosława Zientary mówił w audycji Kulisy Spraw Krzysztof Kaźmierczak, dziennikarz, autor książki "Sprawa Ziętary. Zbrodnia i klęska państwa".
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Ziętara zaginieni zabójstwo media Poznań dziennikarze Kulisy Spraw

Technologie, które mogą uratować życie

W dniach 29-30 listopada odbyła się VI Ekspercka Konferencja Fundacji ITAKA, podczas której prelegenci zaprezentowali swoje doświadczenia w wykorzystaniu najnowszych technologii w poszukiwaniu zaginionych dzieci i osób dorosłych. O wynalazkach, które mogą uratować życie i wnioskach z konferencji, mówiła w Polskim Radiu 24 Izabela Świergiel z Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych ITAKA.
Zobacz więcej na temat:  ITAKA zaginieni policja TOPR GOPR technologie