X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zaginiony bliski. "To życie w ciągłym strachu i nadziei"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2018 11:51
W Polsce liczba zaginionych utrzymuje się na wysokim poziomie. Według danych policji w całym 2017 roku zaginęło prawie 20 tysięcy osób.
Audio
  • Dlaczego ludzie znikają bez śladu? (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pexels/Pixabay

uścisk dłoni F 1200.jpg
Dlaczego warto się pojednać?

Najliczniejszą grupą zaginionych są osoby, które dobrowolnie zrywają kontakty z najbliższymi. Dlaczego porzucają swoje rodziny? Co powoduje, że wychodzą z domu bez pożegnania? Jak pomóc rodzinie poszukiwanej osoby?

- Ludzie młodzi giną z powodu niedopilnowania ze strony rodziców, często są to też ucieczki. Dorośli odchodzą. Robią to, ponieważ nie radzą sobie z problemami. Do tego często dochodzą też stres i depresja - tłumaczyła Izabela Jezierska-Świergiel, koordynatorka kampanii w Fundacji ITAKA.

Zaginięcie bliskiego to stan niedomkniętej żałoby. Żyjemy w ciągłej niepewności Izabela Jezierska-Świergiel

- Najtrudniejsza jest bezczynność. Czas, w którym policja, detektywi i fundacje zajmujące się poszukiwaniem osób zaginionych podjęły już wszystkie możliwe kroki. Bliscy poszukiwanego potrzebują wtedy dodatkowego wsparcia, bo często są w stanie posunąć się do desperackich aktów. Chcą mieć pewność, że zrobili wszystko, nawet jeśli to, co robią wydaje się absurdalne - dodawał Adam Cioczek, autor powieści "Zamieć" opowiadającej o losach zaginionych ludzi. 

Zaginięcia kojarzą się ze sprawami kryminalnymi. To błędne założenie. Według statystyk to niewielki procent przyczyn zaginięć w Polsce Izabela Jezierska-Świergiel


Dlaczego ludzie znikają bez śladu? Jak poradzić sobie z poczuciem winy i strachem po stracie bliskiego? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Adam Cioczek (pisarz, scenarzysta, autor powieści "Zamieć"), Izabela Jezierska-Świergiel (koordynatorka kampanii Fundacji ITAKA).

Data emisji: 12.12.2018

Godzina emisji: 20.07

ac/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rodzinna układanka. Jak się dogadać?

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2018 11:00
- Są różne rodziny: takie, które są źródłem siły, radości, satysfakcji i takie, które są źródłem cierpienia. Najwięcej chyba jest takich, w których zachodzą obie te okoliczności - wyjaśniał prof. Bogdan de Barbaro, gość "Strefy prywatnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czarne owce w rodzinie - niedoceniana inność

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 13:30
Czuję się jak piąte koło u wozu, niepotrzebnym, najgorszym członkiem rodziny czy grupy, którą kompromituję swoim zachowaniem i zawsze pakuję się w tarapaty - mówią o sobie "czarne owce". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto się pojednać?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 14:00
- Pojednanie, o którym mówimy nie oznacza, że musimy się spotkać. Czasem wystarczy dokonać pojednania wewnątrz siebie, żeby uzdrowić relacje z innymi - mówił Bogusław Szedny, doradca rozwoju osobistego i mówca, autor akcji "Grudzień miesiącem pojedniania".
rozwiń zwiń