X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Gryżewski: mózg to najważniejszy organ seksualny

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 12:06
Seks jest wszędzie – na ulicy, w prasie, w mediach, w pracy, w szkole. Wiele młodych osób wierzy w lansowane mity. Jak się temu oprzeć? Nie wpaść w lęk zadaniowy lub anoreksję seksualną?
Audio
  • O lękach związanych z seksem opowiada seksuolog i psychoterapeuta Andrzej Gryżewski (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/AlexVan

- 65 procent moich pacjentów to osoby, które boją się seksu - mówi Andrzej Gryżewski, psychoterapeuta i seksuolog. - Przychodzą często z błahego powodu np. że nie mogą się dogadać z partnerką, mają spadki nastroju, dopiero na kolejnych spotkaniach zdradzają prawdziwy powód wizyty, gigantyczne lęki związane z seksem. 

Mimo że seks powinien kojarzyć się z czymś przyjemnym to, gdy przyjrzeć się temu, co nam mówi kultura o seksie, dowiadujemy się, że: jest ryzykowny (bo istnieje możliwość zajścia w ciąże lub zarażenia chorobami), może być też trudny dla naszej samooceny (istnieje ryzyko odrzucenia przez partnera). Nie pomagają też liczne reklamy prezerwatyw czy środków na potencję, a nawet męskie rozmowy z kolegami, obudowane przechwalaniem. 

To mózg przetwarza seksualność i by zapobiec lękom związanym z seksualnością należy karmić mózg Andrzej Gryżewski

- Seks obecnie jest luksusem, muszą się wydarzyć pewne okoliczności: para ma wolny wieczór, nie 30 minut przed snem, a 2-3 godziny by zbudować nastrój, poflirtować pouwodzić, by na kanwie tego zbudować fajna aktywność seksualną - podkreśla ekspert. 

Andrzej Gryżewski opowiada o istniejącej w seksuologii zasadzie pierwszych połączeń. Jak ona działa? Z jakimi lękami dotyczącymi seksualności mierzą się mężczyźni? Czy w seksuologii polecana jest pornografia? Czym jest lęk zadaniowy i anoreksja seksualna? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

shutterstock praca balans dokumenty kobieta spokój 1200.jpg
Rutyna - nudzi czy wprowadza porządek?

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Andrzej Gryżewski (seksuolog, psycholog i psychoterapeuta, współautor książki "Sztuka obsługi penisa")

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 20.08

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fobie, lęki, nerwice. Zaburzenia XXI wieku

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 10:34
- Choroba i zaburzenie to nie to samo. Można mieć zdrowe serce, ale jeśli posiada pewne dysfunkcje, nie będzie pracowało jak należy. Z psychiką jest podobnie - mówił psychiatra i psychoterapeuta dr Edward Krzemiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie nastolatki piją od lat 90. Jak wyjść ze spirali nałogu?

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2019 14:28
- Nie pilibyśmy alkoholu, gdyby nie była to substancja psychoaktywna, która ma wpływ na nasze emocje i samopoczucie. I wydaje nam się, że tego właśnie potrzebujemy - mówiła Jadwiga Fudała, terapeutka uzależnień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja dzieci. Jak ją rozpoznać?

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 10:00
Depresja jest chorobą, która coraz częściej dotyka dzieci i młodzież. W młodym wieku jest tym bardziej niebezpieczna, bo często niewidoczna dla najbliższego otoczenia - mylona z buntem i złym wychowaniem. 
rozwiń zwiń