"Zabawa, zabawa". Maria Dębska o trudnej filmowej roli

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2019 15:48
Trzy kobiety i ich dramatyczne historie. Wszystkie "zanurzone" w alkoholu. - Ten film burzy stereotypy i to bardzo się czuje - mówi Maria Dębska, aktorka odtwarzająca jedną z głównych ról w dramacie "Zabawa, zabawa" Kingi Dębskiej.
Audio
  • O roli w nowym filmie Kingi Dębskiej "Zabawa, zabawa", rozmawiamy z jej córką Marią Dębską (Hrapkowidz/Czwórka)
Aktorka Maria Dębska wciela się w jedną z głównych postaci w najnowszym filmie Kingi Dębskiej Zabawa, zabawa
Aktorka Maria Dębska wciela się w jedną z głównych postaci w najnowszym filmie Kingi Dębskiej "Zabawa, zabawa"Foto: PAP/CLAUDIO ONORATI

Aktorstwo było dla mnie bardziej "uwalniające" niż muzyka klasyczna. Więc choć moim pierwszym planem na życie był fortepian, skręciłam w kierunku filmu Maria Dębska

Trzy kobiety i ich dramatyczne historie. Wszystkie "zanurzone" w alkoholu. 40-letnia prokurator (Agata Kulesza) pije, by "nie zwariować". Wykroczenia ukrywa zasłaniając się immunitetem. Szanowana chirurg (Dorota Kolak) alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Studentka (Maria Dębska) lubi imprezować, ale świetnie się uczy i ma dobrą pracę, więc nikt nie robi jej wyrzutów. - W tej roli na początku najważniejsze było dla mnie to, że jest po prostu świetnym materiałem aktorskim. Nieco później poczułam, że wcielając się w moją postać mam do spełnienia misję - wspominała Maria Dębska.

"Zabawa, zabawa" jest już na ekranach kin. Dlaczego najnowszy film Kingi Dębskiej to udana próba walki ze stereotypami? I w jaki sposób Maria Dębska przygotowywała się do roli osoby uzależnionej? Jak wspomina swoją rolę w "Moje córki krowy". O roli w nowym filmie Kingi Dębskiej rozmawialiśmy z jej córką, aktorką Marią Dębską. W audycji wysłuchaliśmy także rozmowy Beaty Kwiatkowskiej z Dorotą Kolak, która wcieliła się w jedną z postaci w filmie.

Zobacz zwiastun filmu Kingi Dębskiej "Zabawa, zabawa": 

 

***

Tytuł audycji: Hrapkowidz

Prowadzi: Błażej Hrapkowicz

Gość: Maria Dębska (aktorka, odtwórczyni jednej z głównych ról w filmie "Zabawa, zabawa")

Data emisji: 6.01.2019

Godzina emisji: 14.08

kd/pg

Czytaj także

"Ślepnąc od świateł". Oniryczna Warszawa w serialu Krzysztofa Skoniecznego

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 12:15
Scenariusz powstał na podstawie prozy polskiego pisarza Jakuba Żulczyka. Prawa do ekranizacji zakupiono jeszcze w trakcie powstawania powieści. Jaki jest serial "Ślepnąc od świateł"? Z Jakubem Żulczykiem, Cezarym Pazurą i Agnieszką Żulewską rozmawiała Beata Kwiatkowska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Touch Me Not" - wyjątkowa podróż w intymność

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 16:00
"Imponująco inteligentny i oryginalny", "prowokująca do myślenia, wyjątkowa podróż w intymność" - tak światowa krytyka ocenia nagrodzoną Złotym Niedźwiedziem na Berlinale odę do ludzkiego ciała i wezwanie do akceptacji odmienności.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Grochowska: "Miłość jest wszystkim" to nie papierowa komedia

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 13:00
Święty Mikołaj przypływa do Trójmiasta i zaczynają dziać się cuda. Najpopularniejszy polski piłkarz zakochuje się w kobiecie, która nigdy nie była fanką futbolu. Zdrady i tajemnice mieszają w niejednym małżeństwie, a dopracowany w każdym szczególe ślub będzie miał zaskakujący finał.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lady Gaga: ta historia zdała test czasu

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 14:22
- "Narodziny gwiazdy" to piękna opowieść, która może poruszyć widzów na całym świecie - mówiła Lady Gaga na konferencji prasowej na festiwalu w Wenecji. - To historia o miłości, to także dobrze odegrana przez Bradleya rola człowieka uzależnionego - dodaje.
rozwiń zwiń