X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wisława Kostka-Grabarczyk: cichy lider wspiera rozwijanie pozytywnych nawyków

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 13:00
- Optymalizacja pracy nie oznacza tego, by być coraz bardziej zmęczonym - mówiła Wisława Kostka-Grabarczyk, psycholog i coach.
Audio
  • Psycholog Wisława Kostka-Grabarczyk o delegowaniu obowiązków w pracy: oczekiwania powinny być klarowne (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com

Musimy zmienić myślenie o pracy, zacząć myśleć twórczo i poza schematami Wisława Kostka-Grabarczyk

- Dobry manager uruchamia wszystkie zasoby, jakie ma dostępne, na pierwszym planie mając oczywiście zasoby ludzkie. Płaci ludziom przede wszystkim za myślenie, nie tylko za wykonywanie poleceń - przekonywała. 

- Z mojej obserwacji wynika, że mamy duży problem z delegowaniem zadań. Managerowie przeciążają się, biorąc większość obowiązków na siebie, bo często uważają, że nie ma nikogo, kto lepiej od nich wykona zleconą pracę. Przemęczenie rodzi frustrację, ta prowadzi do nieporozumień, to błędne koło. Warto polegać na ludziach i wydobywać ich dobre cechy, a nie liczyć wyłącznie na siebie - radził gość Czwórki.

Nie mamy problemów z uczeniem się nowych rzeczy, problemem jest porzucenie złych nawyków Wisława Kostka-Grabarczyk

Jak nauczyć się właściwie delegować obowiązki zawodowe? Dlaczego lepiej szukać nowych rozwiązań, zamiast szukać winnych? Czym są mapy mentalne i jak mobilizują nas do działania? Dlaczego nawyki mogą stać się naszą pułapką? Jakie cechy powinien mieć dobry szef? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Wisława Kostka-Grabarczyk (psycholog i coach)

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 20.08

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Dobry lider potrafi balansować między dwoma biegunami"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 09:37
Kanadyjski uczony prof. Michael D. Watkins badający strategie osiągania zawodowego sukcesu i przywództwa jest zdania, że idealny szef to ktoś, kto musi poruszać się między dwoma biegunami: bycia menagerem i dobrym liderem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brak umiejętności skupienia - "codzienność wielu pootwieranych procesów"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2018 13:00
Cal Newport to autor książki "Deep Work", poświęconej budowaniu stanu skupionej pracy. Pracy głębokiej przeciwstawia pracę płytką, czyli coś, co można łatwo powtórzyć. Dlaczego warto trenować pamięć i jakie efekty można osiągnąć dzieki takim ćwiczeniom?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Perfekcjonizm - cenna cecha czy szkodliwy defekt?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 12:02
Bycie perfekcjonistą jest szczególnie doceniane przez pracodawców, ale potrafi też zaszkodzić. Psychologowie nadmierny perfekcjonizm określają jako dewiację, która praktycznie uniemożliwia człowiekowi normalne funkcjonowanie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń