Sztuka komunikacji. Czy różnice mogą łączyć?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:38
Niezgodność charakterów w środowisku zawodowym może być zaletą. Warunek jest jednak jeden: zespół musi potrafić pozytywnie ją wykorzystać.
Audio
  • Karolina Prusińska o sztuce prowadzenia dyskusji. Jak rozmawiać, żeby się dogadać? (Strefa prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Free-Photos/Pixabay

W nowoczesnym biznesie istnieje wiele narzędzi mających na celu pogodzenie pracowników różniących się stylem pracy, temperamentem, usposobienie. W tym celu wykorzystuje się m.in. "mądrą komunikację" i "konstruktywny konflikt". Jak korzystać z takich rozwiązań i czy mogą przydać się poza środowiskiem zawodowym? 

- Różnorodność jest w firmach czymś niezwykle cennym. Różnice to cechy, których sami nie posiadamy. Sprawiają, że możemy uzupełniać się kompetencjami - przekonywała Karolina Prusińska, trenerka biznesu i psycholożka.

Co jest kluczem do porozumienia? Czy warto mówić o swoich uczuciach w pracy? Dla jakich emocji nie ma tam miejsca? Na jakim poziomie chcemy utrzymywać nasze relacje zawodowe? Czym różni się sposób budowania relacji zawodowych i prywatnych? Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy.  

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Karolina Prusińska (trenerka biznesu i psycholożka)

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 20.08

ac/kd

Czytaj także

"Dobry lider potrafi balansować między dwoma biegunami"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 09:37
Kanadyjski uczony prof. Michael D. Watkins badający strategie osiągania zawodowego sukcesu i przywództwa jest zdania, że idealny szef to ktoś, kto musi poruszać się między dwoma biegunami: bycia menagerem i dobrym liderem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stres i presja w pracy - bodziec do działania czy kłoda pod nogi?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 14:47
- Nadmierna długość trwania stresu i pewien stopień niedostymulowania w pracy powodują dystres, czyli stres negatywny. Na szczęście granica między nim, a eustresem, czyli mobilizają, nie jest tak cienka, łatwą ją rozpoznać - mówiła dr Anna Kieszkowska-Grudny, psychoterapeutka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Czaplińska: praca marzeń to ta, w której możemy się rozwijać

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 14:02
Każdy z nas ma różne predyspozycje i talenty. Jak je odkryć i wykorzystać w swoim miejscu pracy? Czy pomoże w tym test kolorów osobowości? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pracodawcy na łowach. Czym kuszą pracowników?

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 16:00
Employer branding to nie magiczne zaklęcie, tylko zestaw narzędzi, które służą do rekrutacji. - Ich celem jest stworzenie wizerunku firmy jako atrakcyjnego pracodawcy - wyjaśnia head hunter Mateusz Wójtowicz.
rozwiń zwiń