X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mediator. "To zawód, w którym nie ma złotego środka"

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 13:44
- W tym zawodzie nie ma dwóch takich samych rozmów, dwóch takich samych stron, nie ma złotego środka i reguł, które można byłoby spisać i stosować w każdym przypadku - mówi Lidia Soćko, mediatorka. Czym są mediacje, kim są mediatorzy?
Audio
  • Na czym polegają mediacje i kto może, a kto powinien skorzystać z tej możliwości? (Strefa Prywatna/Czwórka
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Elena Nichizhenova/Shutterstock.com

Mediacje dotyczyć mogą każdej sfery ludzkiego życia: można je prowadzić w sprawach karnych, cywilnych, gospodarczych, pracowniczych, w sporach zbiorowych. Mediacja daje możliwość rozmowy o problemach i konfliktach w neutralnej, a nawet przyjaznej atmosferze, sprzyjającej swobodnym wypowiedziom stron oraz rozładowaniu emocji. Jak podkreślała Magdalena Grudziecka, mediator wkracza, gdy konflikt między dwojgiem ludzi zaostrza się do tego stopnia, że przestają oni umieć się komunikować. - Kiedy ludzie ze sobą rozmawiają to my, mediatorzy nie musimy już niczego robić. Bo to jest ich konflikt i ich rozmowa - tłumaczyła ekspertka. Jak podkreślała, istnieje kilka podstawowych zasad mediacji: dobrowolność i poufność obu stron konfliktu, a także bezstronność i neutralność oraz brak recept i gotowych rozwiązań mediatora. Jak tłumaczyły ekspertki w Czwórce mediacje najczęściej dotyczą konfliktów rodzinnych. - Ludzie, którzy są sobie bliscy z reguły dobrze wiedzą, jak najskuteczniej nawzajem sobie dokopać, i co zrobić, by się pogodzić - mówiła ekspertka.

Czy mediator rzeczywiście jest jak sufler w teatrze? Kto i w jaki sposób może skorzystać z pomocy mediatora i jakie przynosi ona korzyści? Jak przebiegają mediacje, czy są możliwe bez emocji i dlaczego - zamiast do sądu - warto zgłosić się do mediatora? Czy są konflikty nie do rozwiązania? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gościa: Magdalena Grudziecka  i Lidia Soćko (mediatorki, Polskie Centrum Mediacji)

Data emisji: 10.04.2019

Godzina emisji: 20.08

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić, żeby zostać headhunterem?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:50
- Jako headhunter, czyli po polsku rekruter, łączę ludzi - pracowników z pracodawcami. I jednocześnie muszę zadbać o to, by połączenia były efektywne i skuteczne - opowiada Olga Słobodzian, specjalistka ds. rekrutacji.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub J. Bączek: rozmawiajmy ze sobą, jak z przyjacielem. Wymieńmy krytyka na opiekuna

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 13:04
- Lingwistyka ma znaczenie. To, w jaki sposób nazywamy swoje wyzwania, sukcesy i porażki będzie miało wpływ na to, w jaki sposób je zapamiętamy - mówił trener mentalny, złoty medalista mistrzostw świata w siatkówce Jakub J. Bączek. 
rozwiń zwiń