X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Budowanie prawdziwych relacji. "Zaczyna się, kiedy jeszcze o tym nie wiesz"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 12:42
 - Ludzie, którzy nie potrafią kochać samych siebie są jak worek z dziurką. Bez względu na to, ile będziemy sypać do niego z zewnątrz, zawartość będzie się wysypywać. Więc, zanim wejdziemy w relację, trzeba "zacerować" samego siebie - mówił Andrzej Śmiech, doradca personalny, psycholog.
Audio
  • Jak budować zdrowe relacje i jak zaufać drugiemu człowiekowi? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

para miłość serce ręce 1200x660.jpg
Gdy miłość staje się nałogiem. Jak się z niej wyleczyć?

Relacje, które tworzymy to wypadkowe naszych wyborów. Ale nie tylko. - Ich korzenie wytworzyły się w pierwszej relacji w naszym życiu, czyli tej, którą mamy z naszą matką. Poczucie przywiązania i okres prenatalny mają bardzo duży wpływ na późniejsze zachowania. Pierwszym "obcym" w naszym życiu jest zaś ojciec. Jego postawa względem dziecka też nie pozostaje bez znaczenia - tłumaczył ekspert. Jak podkreślał, warto na te relacje spojrzeć świadomie i próbować podjąć decyzję, w jaki sposób, jako dorośli, będziemy je kształtować. - Ogromne bogactwo doświadczeń emocjonalnych powstaje w nas wtedy, gdy nawet jeszcze nie mamy rozwiniętego aparatu mowy - mówi Andrzej Śmiech. Jak podkreślał, warto wychodzić z potencjałem zaufania do drugiego człowieka. - Jeśli chcemy budować więź to zaufanie jest niezbędnym warunkiem - tłumaczył.

Czy można ufać wrogowi? Jeśli wiemy, jaki jest jego cel, jaki ma potencjał i czy zachowuje się spójnie, wówczas możemy przewidzieć, w jakim kierunku będzie podążał i zaufać, że to zrobi Andrzej Śmiech

Czym jeszcze podyktowane są nasze wybory i czym jest nasze "super ego"? Jak poprawić jakość swoich relacji rodzinnych, partnerskich, małżeńskich i przyjacielskich? Jak uniknąć najczęściej popełnianych błędów? Jak nauczyć się w pełni wyrażać siebie w otoczeniu innych? W jaki sposób lęki i wątpliwości przekształcać w zaufanie i zrozumienie drugiej strony? Co ma odpowiedzialność do relacji, rywalizacji i współpracy? O tym wszystkim w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Andrzej Śmiech (doradca personalny, psycholog, autor Warsztatów ze Śmiechem)

Data emisji: 9.05.2019

Godzina emisji: 20.09

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Związek na zakręcie. "Kryzys zaczyna się dużo wcześniej"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 14:53
- Najlepsze ostrzeżenie o początku końca to to, że ludziom już nie chce się kłócić. To znak, że przyzwyczailiśmy się do samotności w związku. Dopóki polaryzujemy, jest między nami energia, warto się nad tym skupić - mówi Tatiana Mindewicz-Puacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poliamoria - kiedy kocha się wielu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 12:37
Ona, on i ten trzeci. A do tego – kilkoro innych. Czy można pożądać wiele osób naraz, kochać je i tworzyć udany związek? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec miłości. Czy można temu zapobiec?

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2018 09:00
Eksperci dowodzą, że statystycznie aż 70 proc. związków rozpada się już w ciągu pierwszych dwóch lat znajomości. - Główną przyczyną jest tu brak rozmów - mówi Dorota Minta, psycholożka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego asertywność w związku jest ważna?

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 11:30
Niezależnie od tego, czego dotyczy odmowa, zdarza się, że bardzo trudno jest powiedzieć "nie". - Tak dzieje się przede wszystkim wtedy, kiedy sami nie mamy wyraźnie ustalonych granic - przekonuje Patrycja Wonatowska z Instytutu Pozytywnej Seksualności.
rozwiń zwiń