Polskie Radio
Section05
zaufanie

Nie chcemy dzielić się danymi z instytucjami publicznymi. Pod tym względem jesteśmy na szarym końcu UE

Polacy nie są gotowi dzielić się prywatnymi danymi na potrzeby programów publicznych – wynika z badania Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE). Taką gotowość deklaruje mniej niż połowa respondentów. Tylko 45,2 proc. respondentów byłoby skłonnych podzielić się danymi o nawykach zdrowotnych, takich jak sen czy dieta na potrzeby publicznego programu profilaktycznego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo danych badania sektor publiczny zaufanie umiejętności cyfrowe cyfryzacja cyberbezpieczeństwo biometria

Premier politykiem 2020 roku. Prof. Domański: daje poczucie bezpieczeństwa

- Premier daje poczucie bezpieczeństwa i to jest najważniejsze. Dosyć często występuje i w tym, co mówi, jest pewna logika w tym sensie, że pokrywa się to z rzeczywistością - powiedział profesor Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Andrzej Duda ranking zaufanie POLSKA polityka opozycja Rafał Trzaskowski Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska sondaż badanie CBOS Polskie Radio 24

Tomasz Żukowski: PO może wystartować samodzielnie

- Istnieje scenariusz, w którym Platforma Obywatelska zechce wystartować samodzielnie. Oprócz tego, kto wygra wybory, ważne jest też to, kto ile mandatów zdobędzie i jakimi środkami finansowymi będzie dysponował przez kolejne cztery lata - powiedział w Polskim Radiu 24  socjolog Tomasz Żukowski (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński wybory parlamentarne POLSKA sondaż zaufanie polityka