Nieprzeciętni 2020. Co słychać u finalistów z poprzednich lat?

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 11:01
Trwa plebiscyt Nieprzeciętni 2020. Rozmawialiśmy z finalistami i laureatami poprzednich odsłon. - Taki zawsze był mój świat. Zawsze otaczał mnie artyzm, zarówno w domu rodzinnym jak i w pracy zawodowej. I dziś takich ludzi właśnie szukam - mówi w rozmowie z Czwórką Antoniusz Dietzius, zwycięzca z 2005 roku i juror w 2017 roku. 
Audio
  • Antoniusz Dietzius i Krzysztof Chojecki opowiadają o Nieprzeciętnych i swoich doświadczeniach na co dzień - cz. 1. (Strefa prywatna/Czwórka)
  • Antoniusz Dietzius i Krzysztof Chojecki opowiadają o Nieprzeciętnych i swoich doświadczeniach na co dzień - cz. 2. (Strefa prywatna/Czwórka)
Antoniusz Dietzius swoje produkcje prezentował na stołecznych scenach Teatru Studio, Teatru Palladium czy Teatru Współczesnego. Od roku współpracuje z Teatrem Miejskim w Lesznie gdzie zrealizował m.in. Abonament na szczęście wg Agnieszki Osieckiej
Antoniusz Dietzius swoje produkcje prezentował na stołecznych scenach Teatru Studio, Teatru Palladium czy Teatru Współczesnego. Od roku współpracuje z Teatrem Miejskim w Lesznie gdzie zrealizował m.in. "Abonament na szczęście" wg Agnieszki OsieckiejFoto: Czwórka

NIEPRZECIETNI 1200.jpg
NIEPRZECIĘTNI 2020 - zgłoś się do plebiscytu! >>>

Antoniusz Dietzius Nieprzeciętny 2005 roku, gdy zdobywał tytuł, był 18-letnim aktorem i reżyserem. Kilkanaście lat później zasiadał w kapitule Plebiscytu. - Moja przygoda z Nieprzeciętnymi zaczęła się w jeszcze szkole, bo już wówczas całą swoją filmową pasję zaczynałem przekuwać w czyny - wspominał gość Czwórki. - Do Nieprzeciętnych zgłosiła mnie wówczas koleżanka z klasy, a ja dowiedziałem się o tym dopiero, gdy otrzymałem telefon od Polskiego Radia, że znalazłem się w gronie dziesięciu finalistów - opowiadał Dietzius w rozmowie z Czwórką.  

ZOBACZ TAKŻE Arkadiusz Dietzius - pierwszy Nieprzeciętny >>>


 zaremba 1200.JPG
Niepprzeciętni 2020 - co słychać u zwycięzców i finalistów: Mateusz Zaremba i Julia Święch

On sam w swojej karierze reżysera poszukuje ludzi nieprzeciętnych. - I dziś wiem, że tacy właśnie ludzie mnie otaczają - tłumaczył Antoniusz Dietzius. Opowiadał też o tym, jak wygląda jego życie w dobie pandemii, gdy m.in. próby spektakli, które przygotowuje zostały zawieszone. - To, co możemy robić teraz to rozmawiać - mówił reżyser. - Ludzie łączą się za pośrednictwem internetu, i zapewne wszyscy zastanawiają się, co nas czeka. Jednak z perspektywy publiczności, teatr dzięki internetowym spektaklom stał się dużo łatwiej dostępny dla ludzi, niż dotychczas.

ZOBACZ TAKŻE Wystartował plebiscyt Nieprzeciętni 22020. Szefowa Czwórki: szukamy ludzi wyjątkowych >>>

nieprzeciętni gala brańka 1200.jpg
Nieprzeciętni 2020. Co słychać u finalistów z poprzednich lat?

W programie rozmawialiśmy także z Krzysztofem Chojeckim, finalistą Nieprzeciętnych 2019, a na co dzień nauczycielem matematyki, który edukację młodych ludzi prowadzi w sposób... nieprzeciętny. - Mam kanał na YT, na którym znajduje się kilkaset filmów o tematyce matematycznej. Nagrywałem je wraz z innymi nauczycielami, w tym roku wystartowaliśmy także z chemią, a planujemy robić lekcje wideo z fizyki - mówił gość Czwórki. - Jestem zwolennikiem nauczania bardzo zindywidualizowanego. Nie robię moim uczniom sprawdzianów. Chodzi mi o to, by posuwali się naprzód w swojej edukacji, a nie opanowywali wiedzę do konkretnych testów. 

***

W ramach akcji Nieprzeciętni 2020 Czwórka szuka ludzi, którzy mają nietypowe pasje i tworzą nieprzeciętne rzeczy. Do 19 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia kandydatów spośród rodziny i znajomych lub zgłosić się samemu poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej http://czworka.online lub poprzez wysłanie wiadomości na adres nieprzecietni@polskieradio.pl. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18. a 35. rokiem życia. Zwycięzcę poznamy 25 czerwca.

ZOBACZ WIĘCEJ Nieprzeciętni 2019 - relacja z gali finałowej >>>

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Weronika Puszkar

Goście: Antoniusz Dietzius (aktor, reżyser), Krzysztof Chojecki (nauczyciel matematyki)

Data emisji: 06.03.2020

Godzina emisji: 20.06

kd/kul

Czytaj także

Dla kogo Nagroda Mediów Publicznych w kategorii Obraz?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2019 17:30
Nagrodę Polskich Mediów Publicznych 2019 w kategorii Obraz przyznaje Kapituła powołana przez Telewizję Polską. Wśród nominowanych do Nagrody są: Wojciech Korkuć, Wawrzyniec Kostrzewski, Bolesław Pawica, Zbigniew Rytel i Krzysztof Talczewski. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Blondynka". Ruszyły zdjęcia do filmu o Marilyn Monroe

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 13:31
Na światło dzienne wyszły właśnie pierwsze zdjęcia z planu filmowego i wiemy już na pewno, że Monroe nie zagra ani Jessica Chastain, ani Naomi Watts.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2020. Sprawdzamy, co słychać u finalistów z ubiegłych lat

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2020 11:58
Trwa plebiscyt Nieprzeciętni 2020. Rozmawialiśmy z finalistami i laureatami poprzednich odsłon. - Zwycięstwo dało mi dużą motywację, by wciąż się rozwijać - mówił Mateusz Zaremba, zwycięzca z 2017 roku. 
rozwiń zwiń