Nieprzeciętni 2021 - przedstawiamy finalistów: Bartosz Mamak i Zofia Pawelska

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 08:11
Trwa plebiscyt Nieprzeciętni 2021, w którym szukamy ludzi mających niebanalne pasje czy wyjątkowe umiejętności. Rozmawiamy z finalistami, by przybliżyć wam ich sylwetki. Tym razem w naszym studiu zagościli Zofia Pawelska z Fundacji Lab Rescue - Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych i Bartosz Mamak, plakacista. 
Finaliści Nieprzeciętnych 2021. Bartosz Mamak i Zofia Pawelska
Finaliści Nieprzeciętnych 2021. Bartosz Mamak i Zofia PawelskaFoto: arch. pryw.

Nieprzecietni 1200.png
ZOBACZ WIĘCEJ Serwis specjalny - Nieprzeciętni 2021

ZOBACZ WIĘCEJ Nieprzeciętni 2021 - serwis specjalny >>>

Znamy już nazwiska dziesięciorga osób wybranych przez jury plebiscytu Nieprzeciętni 2021. O tym, kto zwycięży, zdecydują słuchacze, a my rozmawiamy z finalistami, aby ułatwić wam wybór. Na naszej antenie przedstawiamy tym razem Bartosza Mamaka i Zofię Pawelską. 

Zobacz także:

Bartosz Mamak tworzy plakaty, za pomocą których komentuje obecne wydarzenia, porusza istotne tematy społeczne, miał też okazję prowadzić warsztaty artystyczne z osobami niepełnosprawnymi oraz z młodzieżą z domu dziecka. - Ma w sobie dużo pasji, którą zaraża ludzi wokół siebie, każdego ze swoich studentów traktuje indywidualnie - opowiadała jego narzeczona Kasia. Jak podkreślał sam artysta, dostanie się do finałowej dziesiątki Plebiscytu Czwórki to ogromne wyróżnienie. - Kocham swoją pracę i ludzi, z którymi współpracuję. Moi studenci to dla mnie ogromna inspiracja i ja także sam staram się być inspiracją dla nich - tłumaczył. Jego prace, jak sam mówi, przedstawiają "wszystko to, co nas otacza". - Zarówno tematykę społeczną jak i kulturalną. Staram się jednak, by treść plakatu była mi bliska - tłumaczył. Nie ukrywał, że nie boi się trudnych tematów. - M.in. handlu ludźmi - wyliczał. - Czasami przychodzi wena i nagle tworzę pracę, albo robię je na zamówienie. Plakat jest dla mnie formą kontaktu ze światem, dzięki niemu przekazuję moje emocje - podkreślał gość Czwórki. 

Posłuchaj
13:16 strefa nieprzeciętni mamak 2021_06_07.mp3 Rozmowa z Bartoszem Mamakiem (Strefa Prywatna/Czwórka) 

W programie rozmawialiśmy także z Zofią Pawelską, która jest inicjatorką, założycielką i prezesem Fundacji Lab Rescue - Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych, zajmującej się ratowaniem zwierząt z laboratoriów i szukaniem dla nich domów. - Zosia uważa to wszystko, co robi za "zwyczajne i naturalne". Tymczasem jest bardzo zaangażowaną aktywistką, ma dar dostrzegania i łączenia ludzi, niesamowitą energię, a do tego poczucie humoru, dystans i luz, których nie da się podrobić - mówiła Ola, przyjaciółka Zosi. - W naszej fundacji działa wielu wspaniałych ludzi, zaangażowanych w walkę o ratowanie zwierząt, więc to nie tylko moja zasługa - podkreślała zaś Zofia Pawelska w pierwszych słowach w Czwórce.

Posłuchaj
12:42 czwórka strefa pawelska 2021_06_07.mp3 Zofia Pawelska opowiada o swojej działalności (Strefa Prywatna/Czwórka) 

Czytaj także:

Sama zajęła się ratowaniem zwierząt laboratoryjnych ok. pięciu lat temu, bo jak przyznaje "nikt inny tego nie robił". - Zwierzęta po doświadczeniach, m.in. szczury, nawet jeśli są zdrowe, bywają "po prostu" uśmiercane, bo "nie ma co z nimi zrobić". Postanowiłyśmy więc im pomagać, znalazłyśmy im domy - wspominała. Wtedy zaczęła szukać współpracy z laboratoriami, by pomagać zwierzętom na większą skalę. - Dziś jesteśmy kilkudziesięcioosobową ekipą, działamy na zasadzie współpracy, pomagamy laboratoriom w zaadoptowaniu zwierząt po eksperymentach. Można dać czworonogom drugą szansę na życie. Ciężką pracą i dobrymi chęciami udaje nam się to osiągnąć - podkreślała.

Głosować można tutaj >>>

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Weronika Puszkar

Gość: Zofia Pawelska, Bartosz Mamak

Data emisji: 07.06.2021

Godzina emisji: 20.08

kd

Czytaj także

Nieprzeciętni 2021. "Mam Warszawę u stóp". Co słychać u Maćka Margasa?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 21:34
Maciej Margas był nominowany do tytułu Nieprzeciętnego w roku 2017.  Jako pierwszy w Polsce wykonał nocne zdjęcia Warszawy z pokładu śmigłowca bez drzwi, lecąc 3,5 kilometra nad Ziemią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2021. Poznaj Wiolettę Fijałkowską, Kamila Kmaka i Justynę Pelc

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 09:59
Nauczycielka angielskiego i muzyki, dzięki której powstał jeden z zespołów ludowych, a może chłopak, który prowadzi stronę internetową małego miasteczka. Czy dziewczyna, którą pasjonuje kosmos? W Czwórce spotkaliśmy się z trojgiem kolejnych finalistów plebiscytu Nieprzeciętni 2021.
rozwiń zwiń