Wspomnienia z dzieciństwa. Co czerpiemy z dawnych lat?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2021 14:43
Sylwia Sitkowska napisała, że "to, co w nas dobre, to, co nas motywuje, napędza i stanowi o naszej sile, ale też często nas blokuje, ma zwykle źródło głęboko w dzieciństwie". Z psychoterapeutką wybierzemy się w tą przeszłość. 
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: pixabay.com/kaboompics
ASMR relaks dźwięk shutter 1200 Andrey_Popov.jpg
ASMR - remedium na kłopoty, sposób na relaks

Sylwia Sitkowska, psycholog i psychoterapeutka, autorka książki "Dzieciństwo do poprawki" twierdzi, że nawet jeśli nasze dzieciństwo to był szczęśliwy czas, to i tak mógł zasiać w nas przekonania, które negatywnie wpływają na nasze działania w dorosłym życiu. W swej książce pisze "Czy należy zatem usiąść na kanapie, załamać ręce i poddać się, "bo mam za sobą trudne dzieciństwo"? Absolutnie nie!".  O tym, jak poukładać sobie relacje z rodzicami i przepracować problemy opowie w "Strefie prywatnej". 

Sprawdź także:

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" we wtorek (08.06) o 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka wspomnienie

Czytaj także

Dygitalizacja - nowa szansa dla pamiątkowych zdjęć

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 21:40
Rodzinne pamiątki to często zbiór wyblakłych, czarno-białych lub czerwonych zdjęć, które nie przetrwały próby czasu i nie są już do końca czytelne. Na szczęście z pomocą przychodzą nam graficy i odpowiednie programy, dzięki którym możemy odzyskać fotografie, które spisaliśmy już na straty. 
rozwiń zwiń