Milenialsi. Kim są i do czego dążą w życiu?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 12:30
Są roszczeniowi, niecierpliwi i szybko się nudzą. Taka jest powszechna opinia o "milenialsach". - Z moich obserwacji wynika, że to pokolenie wyróżnia przede wszystkim stosunek do pracy. Dla nich jest to środek do osiągnięcia celu, jakim jest jakościowe życie - wyjaśnia psycholog Kazimierz Żurek. 
Audio
  • Milenialsi - pokolenie, któremu jest wszystko jedno? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/rawpixel

Gość Czwórki jest współautorem badania: "To z kim właściwie jest coś nie tak. Menedżerowie o milenialsach". - Wynika z niego m.in., że "milenialsi" mają nieco inne podejście do pracy. Nie żyją po to, żeby pracować, tylko pracują po to, by żyć - wyjaśnia psycholog.  

Czytaj także
uśmiech pixa 1200.jpg
Jak uciec z pułapki samorozwoju?

Jakimi cechami "milenialsi" wyróżniają się w pracy? Jakie są największe wyzwania w zarządzaniu właśnie nimi? Dlaczego i czy warto ich zatrudniać? Jak połączyć w firmie oczekiwania pokolenia Y ze sposobem pracy pokolenia X. Czego oba pokolenia mogą się od siebie nauczyć? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Kazimierz Żurek (psycholog, badacz z firmy doradczo-szkoleniowej 4Results)

Data emisji: 15.05.2019

Godzina emisji: 20.09

kul/kd


Czytaj także

Grafologia. Charakter pisma jest jak odcisk palca

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2016 16:06
- W piśmie wyrażamy siebie i naszą osobowość. Co ciekawe, kiedy my się zmieniamy, rozwijamy, nasz charakter pisma ewoluuje wraz z nami - tłumaczyła dr Zuzanna Górska-Kanabus.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Strażacy, hydraulicy, nurkowie - praca z wodą na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2019 09:05
Dla większości z nas lany poniedziałek to dzień przypadający tylko raz w roku. Ale dla strażaków, hydraulików czy nurków praca z wodą to codzienność. Jedni wodą walczą z ogniem, inni walczą z wodą - dbając o to, żeby nie stała się utrapieniem w naszych domach. Jak wygląda praca w tych zawodach?
rozwiń zwiń