Radosław Rademenez Blonkowski - Nieprzeciętnym 2021

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 13:20
- Uczucie po usłyszeniu wyniku Plebiscytu to uskrzydlenie, a te skrzydła poniosą mnie dalej w działaniu - mówi Rademenez na antenie Czwórki. - Wiem, że to początek kolejnej przygody.
Radosław Rademenez Blonkowski
Radosław Rademenez Blonkowski Foto: arch. prywatne
Nieprzecietni 1200.png
ZOBACZ TAKŻE Serwis specjalny Nieprzeciętni 2021 >>>

Zielonogórzanin Radosław Rademenez Blonkowski został Nieprzeciętnym 2021. Zwycięzca Plebiscytu Nieprzeciętni 2021 jest muzykiem, MC, instruktorem breakingu i rekordzistą Polski w najdłuższym freestyle’u bez przerwy. W marcu tego roku przez 24 godziny rapował na rzecz chorej Ani, zbierając fundusze na jej leczenie.

Posłuchaj
37:16 CZwórka/Strefa Prywatna - nieprzeciętny wywiad 24.06.2021.mp3 Rozmawiamy ze zwycięzcą Plebiscytu Nieprzeciętni 2021 Radosławem Rademenezem Blonkowskim (Strefa Prywatna/Czwórka)

Okazuje się, że Rademenez jest nieprzeciętny nie tylko dlatego, że wygrał nasz Plebiscyt. Jak zapewnia jego żona Marta, jest również nieprzeciętnym mężem i ojcem. - Bardzo się cieszę, że Radek wygrał i muszę przyznać, że jest również niezwykłym mężem. Marzyła mi się teoria rodziny, gdzie mąż czy ojciec nie pomaga, ale czuje się w pełni zobowiązany do tego, żeby realizować wszystkie obowiązki w tym samym stopniu co ja - mówi w Czwórce. Dzięki temu możemy realizować siebie, a szczęśliwi rodzice to szczęśliwe dzieci. Myślę, że to jest takie najpiękniejsze dopełnienie jego życia artystycznego i rodzinnego.

- Radek jest takim człowiekiem, który zapala swoją energią wszystkich naokoło. Kto się z nim spotkał, wie, jak to wygląda. Jest po prostu niesamowity - dodaje Danuta Hamera, która razem z Martą Blonkowską zgłosiła Rademeneza do Plebiscytu.

Posłuchaj także:

Zwycięzca Plebiscytu o tym, że został Nieprzeciętnym 2021, dowiedział się podczas prowadzenia imprezy w Gorzowie Wielkopolskim. - Jestem niesamowicie podekscytowany. W momencie, kiedy odbywało się ogłoszenie, zapowiadałem kolejną ekipę na scenie. Bardzo się ucieszyłem, a publiczność biła mi brawo - opowiada. - Jestem miło i niesamowicie zaskoczony. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali w Plebiscycie. Dziękuję za każdy głos i dziękuję tym, którzy mnie zgłosili.

Jak sam mówi, nie spodziewał się, że to, co robi z potrzeby serca, będzie tak zauważone i docenione. - Nawet nie zakładałem, żeby być Nieprzeciętnym, robiąc rzeczy, które robię do tej pory. Po prostu to jest coś, co chcę robić. Zawsze lubiłem zaskakiwać, a w szczególności siebie samego - mówi w audycji. - Cieszę się, że to nie tylko sprawia mi przyjemność, ale też motywuje ludzi do działania, dopingowania i wspierania.


Gala Nieprzeciętni 2021-15_1200.jpg
Rapuje, pomaga i jest "Nieprzeciętny" - Rademenez zwycięża w plebiscycie Czwórki

Finaliści Plebiscytu Nieprzeciętni 2021 Finaliści Plebiscytu Nieprzeciętni 2021

Na pytanie prowadzącego audycję Kuby Jamrozka, dlaczego jest nieprzeciętny, odpowiada. - Dlatego, że pokonuję granice swoich możliwości. Choćby rapowaniem przez 24 godziny, ale chcę to robić - tłumaczy. - Wychodzenie ze swojej strefy komfortu przy organizacji, tworzeniu i kreowaniu jest taką rzeczą, która powoduje, że jest się nieprzeciętnym.

Jeśli chodzi o pokonywanie granic Radosław Rademenez Blonkowski przesuwa je coraz bardziej. W najdłuższym freestyle’u bez przerwy rok po roku bił kolejne rekordy: 4 godziny w 2018 roku, 12 godzin w 2019 i 24 godziny w 2021 roku. Wszystko w szczytnym celu. - To nie był rap dla samego rapu, to jest coś więcej. Ostatnim razem zaangażowałem się w zbiórkę dla Ani i zachęcam do wzięcia w niej udziału, bo brakuje jeszcze ponad 190 tys. Podczas mojego rapowania, które miało nagłośnić sprawę, udało się zebrać 82 tys. Cieszę się, że to pomogło - opowiada w Czwórce. - To jeszcze nie koniec. Jest rekord świata, który trwa 33 godziny 33 min i teraz punktem, do którego chciałbym dążyć, jest jego pobicie - zdradza.

Źr. Rademenez/Życzę Ci/prod. Greg Music


"Życzę Ci" to utwór pochodzący z debiutanckiej płyty Rademeneza. - Ten utwór jest dla mnie tak ważny, że jego tekst mam wytatuowany na ręku. "Życzę Ci" jest dlatego istotny, bo tym utworem życzę wszystkim tego, co jest w nim napisane - mówi artysta. - Żeby ludzie mogli się realizować i spełniać, żeby robili swoje, szli do przodu, działali i mieli mnóstwo pozytywnej energii. To jest utwór skierowany do tych, którzy mają pasję, znaleźli w życiu to, co uwielbiają robić oraz dla tych, którzy tego poszukują. W teledysku są pokazane osoby, które żyją swoją pasją, bo stała się ich pracą.

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: Radosław Rademenez Blonkowski (Nieprzeciętny 2021), Marta Blonkowska, Danuta Hamera, Bartek Kobeszko   

Data emisji: 24.06.2021

Godzina emisji: 20.08

aw

Czytaj także

Nieprzeciętni 2021. Znamy zwycięzcę plebiscytu

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2021 08:00
Znamy zwycięzcę plebiscytu Nieprzeciętni 2021. Został nim Radosław Rademenez Blonkowski. 
rozwiń zwiń