Nieprzeciętni 2021. Ostatnie godziny na Twój głos!

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2021 08:30
To już ostatnia prosta plebiscytu Nieprzeciętni 2021! Spośród nadesłanych przez Was zgłoszeń jury wybrało dziesięcioro finalistów, na których możecie oddawać swoje głosy. Poznajcie ich nazwiska, pasje i "nieprzeciętności". Wybierzcie Nieprzeciętnego 2021 - głosowanie do 13 czerwca. Wielka gala plebiscytu - 24 czerwca.
Finaliści Plebiscytu Nieprzeciętni 2021
Finaliści Plebiscytu Nieprzeciętni 2021Foto: mat.promoc

Nieprzecietni 1200.png
ZOBACZ TAKŻE Serwis specjalny Nieprzeciętni 2021 >>>

"Nieprzeciętni" to plebiscyt Czwórki adresowany do młodych ludzi. Szukamy osób, które na co dzień podejmują nietypowe działania, mają niebanalne zainteresowania, tworzą wyjątkowe rzeczy. Tegoroczna odsłona wydarzenia wystartowała 22 marca, a 18 kwietnia zakończył się jej pierwszy etap. Czekaliśmy na decyzję jury, a dziś już koniec niepewności! Spośród nadesłanych zgłoszeń członkowie Kapituły wybrali dziesięcioro finalistów plebiscytu. Teraz czas na Twój głos, oddając go sam możesz zgarnąć atrakcyjne nagrody. 

POZNAJ FINALISTÓW!!!

Oddać swój głos możesz tutaj >>>

Głosowanie potrwa do 13 czerwca. Można oddać głos lub uzasadnić, dlaczego głosujemy na tę, a nie inną osobę i wziąć udział w konkursie. Do wygrania 5 odbiorników cyfrowych o wartości 129 PLN każdy. Informacje oraz regulamin na naszej stronie. W audycji "TOP" nagradzamy autora najciekawszego opisu - uzasadnienia.


Nieprzeciętni 2019 gala wsyscy 1200 BB.jpg
Nieprzeciętni 2021. Co słychać u uczestników z poprzednich lat?

W skład tegorocznej Kapituły weszli Hanna Dołęgowska, dyrektor i redaktor naczelny Czwórki - przewodnicząca Jury, ale także m.in. Arkadiusz Andrejkow, czyli Nieprzeciętny 2020, twórca murali, streetartowiec, autor projektu Cichy Memoriał. W Kapitule zasiadają także Konrad Dąbrowski, dziewiętnastolatek ścigający się w rajdach cross-country na motocyklu, Paulina Górska - aktywistka, która promuje ekologiczny tryb życia, Michał "Majki" Kowalski - klarnecista, ale też wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, współzałożyciel grupy Myasta, która zwyciężyła w czwórkowym konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno", także muzyk Jan Paszkowski, który występował w musicalu "Potruś Pan", ale dziś jest szefem kuchni, Łukasz Polikowski - psycholog biznesu, oraz Izabela Sopalska-Rybak - prezes Fundacji Kulawa Warszawa. 

FINALIŚCI PLEBISCYTU NIEPRZECIĘTNI 2021

Sara Bisping-Janiak Sara Bisping-Janiak

Sara Bisping-Janiak, 18 lat, Płock

Ma w głowie pełno pomysłów i marzeń czekających na swoją kolej w ich realizacji. Obecnie jest uczennicą L.O. z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku, w klasie realizującej program matury międzynarodowej i równocześnie uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Płocku w klasie fletu poprzecznego. Od najmłodszych lat stara zmieniać świat na lepszy i dlatego już dwukrotnie wzięła udział w Olimpiadzie "Zwolnieni z Teorii". W roku 2019/20 zrealizowała projekt społeczny ChariTrio, polegający na zagraniu cyklu koncertów charytatywnych ze zbiórką pieniężną dla Miejskiego Hospicjum Płockiego, a w b.r. startuje z inicjatywą The Power Of Words, która dotarła już do prawie 2 milionów z podpowiedziami co zrobić, by osiągnąć swój cel i spełnić marzenia. Równolegle Sara rozwija swoje największe pasje, jakimi są muzyka oraz dziennikarstwo. Jej życiową misją jest motywowanie innych osób do rozwijania swoich zainteresowań i zdobywania najwyższych szczytów, ponieważ jej zdaniem, każdy człowiek powinien mieć możliwość do bycia nieprzeciętnym! 

Radosław Rademenez Blonkowski Radosław Rademenez Blonkowski

Radosław Rademenez Blonkowski, 33 lata, Zielona Góra

Rademenez to emanujący pozytywną energią mc (konferansjer), organizator, muzyk i rekordzista Polski w najdłuższym freestyle’u bez przerwy, który rok po roku pokonywał nowe granice: 4 godziny w 2018 roku, 12 godzin w 2019 roku i 24 godziny w 2021 roku. Jest również instruktorem breakingu, a prywatnie mężem i tatą dwóch cudownych dziewczynek. Nieskończone pokłady kreatywności i chęć realizacji pasji oraz nietuzinkowych wydarzeń dają mu moc do pokonywania wszystkich problemów.

Zobacz także:


Milena Cierniak Milena Cierniak

Milena Cierniak, 18 lat, Bochnia,

Uczennica drugiej klasy I LO w Bochni. Razem z grupą znajomych ze szkoły stworzyła projekt społeczny @DaltonizmŚwiata o tematyce chorób psychicznych. Ze względu na swoje zainteresowanie psychologią stała się pomysłodawczynią i inicjatorką owego projektu. Na co dzień zajmuje się naukami humanistycznymi, ale przede wszystkim szlifuje swoje zdolności artystyczne, by dostać się na wymarzoną uczelnię. Najbardziej lubi malować, fotografować oraz czytać książki o tematyce psychologicznej.

Zobacz także:

Wioleta Fijałkowska Wioleta Fijałkowska

Wioleta Fijałkowska, 35 lat, Guzów

Miłość do muzyki ludowej wyniosła z domu rodzinnego (ojciec, Jacek Bursa, jest znanym harmonistą i akordeonistą, a jej dwaj bracia, Czarek i Bartek, też są muzykami ludowymi). Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych imienia Oskara Kolberga w Radomiu w klasie fletu poprzecznego oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Rzeszowskim i w Wyższej Szkole Umiejętności w Kielcach. Jest nauczycielką w Publicznej Szkole Podstawowej w rodzinnym Guzowie, gdzie od 2014 roku prowadzi założony przez siebie Młodzieżowy Zespół Ludowy GUZOWIANKI, dla którego komponuje muzykę. Wraz z zespołem promuje muzykę ludową, koncertując, nagrywając teledyski oraz organizując spotkania, warsztaty, projekty i wydarzenia kulturalne. W wolnym czasie lubi uczyć się gry na kolejnych instrumentach - ostatnio na mandolinie.

Kamil Kmak Kamil Kmak

Kamil Kmak, 31 lat, Kraków

Społecznik, regionalista, autor i redaktor Społecznego Archiwum Grybowa SAGA, założyciel stowarzyszenia "Saga Grybów", inicjator lokalnych przedsięwzięć o globalnym zasięgu, ze szczególnym naciskiem na budowanie mostów pomiędzy ludźmi, kulturami, mentalnościami. Od siedmiu lat łączy pracę zawodową w międzynarodowej korporacji, rodzicielstwo i zamieszkanie w Krakowie - ze stałym powracaniem do rodzinnej miejscowości w Beskidach, gdzie edukuje mieszkańców, obecnych na miejscu i rozsianych po świecie, o historii miasteczka. Współtworzył biografię Ocalałego z Zagłady żydowskiego chłopca, nagrywa wywiady z dawnymi mieszkańcami na kilku kontynentach, porządkuje opuszczony żydowski cmentarz, wyzwala w ludziach artystyczne kreacje i pozwala je prezentować, pobudza do aktywności fizycznej. Przez 10 lat benedyktyńskiej pracy zebrał ponad 2000 imion i nazwisk zapomnianych grybowskich Żydów, ofiar Zagłady, przywracając im ich godność i pamięć. Motywuje go empatia, ciekawość świata i ludzi, chęć budowania zaufania społecznego i choć cząstkowej odbudowy zaginionego świata - Atlantydy małych polskich miasteczek, którą pochłonęła II wojna światowa, odtworzenia zerwanych więzi, zarówno międzyludzkich oraz międzypokoleniowych, jak i łączących ludzi z miejscem pochodzenia.

Maja Kotala Maja Kotala

Maja Kotala, 30 lat, Chorzów

Zodiakalny Lew z domieszką Panny, wrażliwa na potrzeby innych. Zaraz po maturze spakowała walizki, by szukać swojego miejsca na ziemi. Mieszkała w Australii, Francji, zwiedziła "pół świata", ale to właśnie Afryka skradła jej serce. Postanowiła dzielić tym, co sama dostała od życia, czyli dawać kobietom edukację i niezależność. Od czterech lat działa w Afryce Wschodniej z programem edukacyjnym Sewing Together, którego celem jest nauka zawodu projektowania, szycia i podstaw prowadzenia biznesu. Działa na pełnych obrotach 24 godziny na dobę, czując ogromną odpowiedzialność za kobiety na całym świecie. Jej działania, pozytywna energia i serce otwarte na potrzeby innych są po prostu nieprzeciętne! Lubi dawać, spędzać czas z bliskimi, jest ogromną fanką ananasów i czerwonych balonów.

Bartosz Mamak Bartosz Mamak

Bartosz Mamak, 29 lat, Warszawa

Jest artystą, doktorem sztuki oraz wykładowcą, jednak jego aktywność wychodzi poza mury uczelni. Angażuje się w inicjatywy społeczne, w ramach których prowadził m.in. warsztaty artystyczne z wychowankami domów dziecka i z osobami z niepełnosprawnościami. W swoich pracach nie boi się poruszać trudnych tematów takich jak kryzys klimatyczny, hejt, tolerancja, handel ludźmi. Był na stypendium w Hongkongu, gdzie uczył studentów i szukał inspiracji do dalszych prac. Za swoje plakaty jest doceniany nie tylko w Polsce, ale także za granicą, ma na koncie wiele nagród w prestiżowych konkursach m.in. w Shenzhen, Moskwie, Pradze czy Tajwanie. Jego prace były wystawiane m.in. w Ekwadorze, Chinach, Grecji, Szkocji, Rosji, Macedonii, Hiszpanii, Boliwii. Lubi ludzi i otaczający go świat, lubi robić rzeczy, które mają znaczenie, które mogą coś zmienić.

Zofia Pawelska Zofia Pawelska

Zofia Pawelska, 25 lat, Warszawa

Praktycznie przez całe swoje życie angażuje się w ratowanie zwierząt i planety, a od kilku lat robi to też zawodowo, pracując w międzynarodowej organizacji ochrony środowiska. W wieku 5 lat zdecydowała się być wege, jeszcze w szkole podstawowej została wolontariuszką w schronisku, potem dołączyła do środowiska aktywistycznego zajmującego się ochroną dzikiej przyrody i klimatu. Pod koniec 2016 roku założyła i prowadziła inicjatywę Lab Rescue - Adopcje Zwierząt Laboratoryjnych, która w zeszłym roku została fundacją, a Zosia jej prezeską. Lab Rescue, w którym działa kilkadziesiąt osób, zajmuje się nawiązywaniem współpracy z laboratoriami w celu znajdywania domów dla zwierząt po doświadczeniach. Lab Rescue uratowało do tej pory ponad 3 tysiące zwierząt - szczurów, świnek morskich, myszy i królików - a w planach ma jeszcze wiele ambitnych projektów. W czasie wolnym Zosia uwielbia tańczyć, robić biżuterię i jeździć na festiwale. Interesuje się mykologią, zielarstwem i ogrodnictwem. 

Justyna Pelc Justyna Pelc

Justyna Pelc, 27 lat, Wrocław/Warszawa

Jest dziewczyną nie z tej Ziemi i to dosłownie! Jej życie kręci się wokół kosmosu - jako liderka grupy Innspace od kilku lat realizuje kosmiczne projekty takie jak bazy marsjańskie czy pojazdy kosmiczne. Projekty zespołu Innspace zdobywają nagrody na międzynarodowych konkursach, m.in. tytuł Gold Winner (na 3000 zgłoszeń) w konkursie Future Mars Life w Chinach, główną nagrodę (ESA Grand Prix) w konkursie Student Aerospace Challenge we Francji czy 5. miejsce w konkursie Mars Colony Prize w USA. Justyna swoją pasję rozwija jako juror w robotyczno-kosmicznych konkursach organizowanych przez Mars Society South Asia, gdzie jest członkiem Advisory Board i popularyzując naukę w ramach działalności w Zarządzie Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego. Wzięła udział w najdłuższej w Polsce, 6-tygodniowej analogowej misji kosmicznej, co dało nowe spojrzenie na projektowane przez jej zespół bazy kosmiczne. Uwielbia podróże - marzy jej się taka za linię Karmana - i nie wyobraża sobie życia bez kawy.

Kamila Szubert Kamila Szubert

Klaudia Szubert, 21 lat, Wodzisław Śląski

Od 7 lat zajmuje się organizacją akcji charytatywnych. Największa z nich polegała na spełnieniu aż 1050 marzeń dzieci chorych, niepełnosprawnych czy mieszkających w rodzinach o bardzo trudnej sytuacji materialnej. Dzieci napisały listy do Mikołaja i otrzymały wszystko, co sobie wymarzyły! Dla Klaudii ważne są również tematy takie jak: prawa zwierząt, ochrona środowiska i walka z dyskryminacją ze względu na pochodzenie, kolor skóry czy orientację seksualną. Bardzo lubi stawiać sobie nowe wyzwania i mówić otwarcie o tematach, które są uznawane za tabu.

GŁOSUJ NA NICH JUŻ DZIŚ!!! 

Wszyscy finaliści zostaną przedstawieni w audycji "Strefa prywatna" 17, 24, 31 maja oraz 07 czerwca. 

Dotychczas wśród zwycięzców naszego Plebiscytu znaleźli się ludzie, zajmujący się przeróżnymi dziedzinami życia, m.in. naukowcy, sportowcy czy artyści. - Najbardziej cenię w tym wydarzeniu fakt, że tu każdy może zgłosić każdego, a wśród zgłoszonych był m.in. twórca drewnianych piór czy muzyk, który grał klasyczne utwory na domofonie. Byli samorządowcy, ale też wokaliści. To ludzie, którym przede wszystkim chce się w życiu działać. To podstawa nieprzeciętności - tłumaczyła szefowa Czwórki. 

ZOBACZ TAKŻE Nieprzeciętni 2019. Wielka gala - sprawdź, co się działo [GALERIA]

***

Uroczysta gala, podczas której poznamy Nieprzeciętnego 2021, odbędzie się już 24 czerwca. Czwórki można słuchać w Internecie na czworka.online, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

pj/kd

Czytaj także

Konrad Dąbrowski. Na drodze do nieprzeciętności

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2021 13:20
Ma 19 lat, a za sobą pierwszy start w rajdzie Dakar 2021. Mistrz Polski Juniorów w Cross Country Konrad Dąbrowski jest jednym z jurorów w tegorocznej odsłonie plebiscytu Czwórki - Nieprzeciętni 2021.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2021. "Mam Warszawę u stóp". Co słychać u Maćka Margasa?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 21:34
Maciej Margas był nominowany do tytułu Nieprzeciętnego w roku 2017.  Jako pierwszy w Polsce wykonał nocne zdjęcia Warszawy z pokładu śmigłowca bez drzwi, lecąc 3,5 kilometra nad Ziemią.
rozwiń zwiń