Jak dogadać się z nauczycielem?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 15:00
14 października przypada Dzień Nauczyciela, a my już teraz sprawdzamy, jak dogadać się z belfrem. Ci, którzy najlepiej radzą sobie w szkolnej rzeczywistości, przekonują, że na każdego nauczyciela trzeba znaleźć sposób.
Audio
  • Sposoby na to, jak porozumieć się z nauczycielami (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Znany z naszej anteny Kuba Marcinowicz wspomina, że w szkole nie był orłem, ale potrafił owijać sobie nauczycieli wokół palca. Z kolei Dawid Podsiadło uważa, że aby dogadać się z nauczycielem, trzeba być po prostu szczerym.

O tajemnicę szkolnych relacji zapytaliśmy też tę drugą stronę - zdobywczynię tytułu Nauczyciela Roku 2014, Barbarę Halską: - Uczę zarządzania serwerami i konfiguracji sieci komputerowych. Stawiam swoim uczniom problem, który muszą samodzielnie rozwiązać. Jak im się to udaje, są odpowiednio oceniani, a do tego stają się mentorami dla swoich kolegów w klasie - mówi nauczycielka.

Gość Czwórki opowiada też o międzynarodowym konkursie, w którym jej wychowankowie rywalizują ze studentami wyższych uczelni, tworząc innowacyjne rozwiązania ułatwiające codzienne życie. Uczniowie stworzyli już m.in. kamizelkę dla osób niewidomych oraz aplikację dla dzieci autystycznych i z porażeniem mózgowym.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Barbara Halska (Nauczyciel Roku 2014)

Data emisji: 12.10.2015

Godzina emisji: 12.00

mg/kul

Czytaj także

Dodatkowe zajęcia. Jak wybrać te rzeczywiście potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 12:00
Koła europejskie, komunikacyjne, strzeleckie, taniec, joga, zajęcia filmowe, sportowe czy teatralne - czy wszystko to rzeczywiście przyda nam się w dorosłym życiu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fitness mózgu, czyli ćwiczenia z uczenia się

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2015 14:12
Patentów na błyskawiczne i skuteczne zapamiętywanie jest naprawdę sporo. - Umysł ludzki pamięta obrazy, dlatego w nauce pomogą nam skojarzenia obrazkowe, mapy myśli i inteligentne notatki - mówi trenerka Agnieszka Podolecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stop zwolnieniom z WF-u! Dlaczego młodzi nie ćwiczą?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 18:15
Coraz więcej osób przynosi zwolnienia z zajęć wychowania fizycznego. By temu przeciwdziałać, ministerstwo sportu zorganizowało kampanię "Stop zwolnieniom z WF-u".
rozwiń zwiń