Egzaminy tuż tuż. Nie żegnaj się ze stresem!

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 16:40
- Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, dzięki stresowi lepiej funkcjonujemy - zapewnia Adam Zadrożny z Uniwersytetu SWPS.
Audio
  • Jak radzić sobie ze stresem? (Dajesz radę/Czwórka)
Egzamin gimnazjalny składa się z trzech osobnych części. W poniedziałek 18 kwietnia odbędą się egzaminy z części humanistycznej, dzień później z przedmiotów ścisłych, a na koniec z języka obcego
Egzamin gimnazjalny składa się z trzech osobnych części. W poniedziałek 18 kwietnia odbędą się egzaminy z części humanistycznej, dzień później z przedmiotów ścisłych, a na koniec z języka obcego Foto: Glow Images/East News

Ważne jest jednak, żeby rozróżniać rodzaje stresu. - To, na co ludzie najczęściej narzekają to dystres, czyli nadmiar zdenerwowania - tłumaczy gość Czwórki. - A eustres nas mobilizuje, wręcz uskrzydla.

Nasz ekspert podpowiada, jak radzić sobie z fizjologicznymi objawami stresu i tłumaczy, co wspólnego ma klasówka z biologii z polowaniem na lwy.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Majchrzak

Materiał przygotowała: Dominika Klimek

Gość: Adam Zadrożny (Strefy Młodzieży Uniwersytetu SWPS)

Data emisji: 12.04.2016

Godzina emisji: 12.00

kul/mg

Czytaj także

Szkolny stres. Zamień go w motywację!

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 16:20
Według badań co trzeci nastolatek ankietowany w roku szkolnym 2013/2014 odczuwał nasilenie szkolnego stresu. Uczniowie denerwują się sprawdzianami, egzaminami, wymaganiami nauczycieli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawodówka? "To wcale nie jest mniejsze zło!"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2016 17:00
- Nie wszystkie dziewczyny muszą iść na studia. Zacznijmy od konkretnych umiejętności twardych, a później zdecydujmy, czy chcemy swoją wiedzę i doświadczenie pogłębiać - namawia Natalia Bogdan, ekspertka do spraw rynku pracy.
rozwiń zwiń