Przewodnik miejski. Zawód dla ludzi pełnych pasji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 16:52
W ciekawych wycieczkach udział brać może nawet kilkadziesiąt osób. Dużą zasługę mają w tym przewodnicy, którzy swoją osobowością potrafią oczarować zwiedzających nawet na dwie godziny.
Audio
  • Karol Bulski opowiada o pracy przewodnika miejskiego (Dajesz radę/Czwórka)
Przewodnik miejski. Zawód dla ludzi pełnych pasji
Foto: Glow Images/East News

Temat może dotyczyć wszystkiego: rzeźb, teatrów, fabryk, praskich opryszków - prawie wszystkie motywy przewodnie, jakie tylko przyjdą nam do głowy, można odnaleźć w miejskiej tkance.​ Czy każdy z nas może zostać dobrym przewodnikiem miejskim? - Warto mieć w sobie chęć opowiadania, dzielenia się w ludźmi wiedzą, być ekstrawertykiem - opowiadał Karol Bulski

Ekspert opowiadał także o początkach swojej kariery w tym zawodzie, ale zdradził też, jak zostać przewodnikiem miejskim. - Czasy się zmieniły. Nie ma już egzaminów, a "uprawnienia", by zostać przewodnikiem miejskim zostały zniesione. Są za to  kursy, w których warto brać udział, a potem wciąż samemu się uczyć - mówił Bulski. Przewodnik tłumaczył też w Czwórce, jak wygląda jego zawód od kuchni i jak radzi sobie z niesfornymi uczestnikami wycieczek. W programie wysłuchaliśmy także rozmowy z innym miejskim przewodnikiem Arturem Stachowskim.

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Dominika Klimek

Przygotował: Mateusz Kulik

Goście: Karol Bulski (Praska Ferajna)

Data emisji: 14.07.2016

Godzina emisji: 14.15

kd

Czytaj także

Zróbmy coś fajnego... w Krakowie!

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 19:30
Grupa młodych ludzi stworzyła portal "Zróbmy coś fajnego", który jest internetowym przewodnikiem po nietypowych atrakcjach stolicy Małopolski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filolog - zawód poszukiwany przez biznes

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 17:45
Po studiach lingwistycznych można być nauczycielem albo tłumaczem, ale coraz częściej osoby ze znajomością rzadkich języków znajdują pracę w międzynarodowych korporacjach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfrowi nomadzi. Wymień biuro na rajską plażę!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 13:42
Opalasz się, pijesz chłodne napoje, serfujesz, zwiedzasz, poznajesz ludzi, bawisz się i pracujesz. Cyfrowi nomadzi są dowodem, że pogodzenie tego wszystkiego niemal w jednym czasie jest możliwe.
rozwiń zwiń