X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Górskie wyprawy. "Bez pokory ani rusz!"

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 15:30
Zimą górskie szlaki wyglądają pięknie, ale bywają zdradliwe. - Przed wyruszeniem w drogę trzeba sprawdzić jaką pogodę prognozuje TOPR lub GOPR na danej trasie. I pamiętajmy o tym, że trasa, którą w lecie przebyliśmy w godzinę, w śniegu już nie będzie tak szybka i łatwa do pokonania - mówią członkowie klubów wysokogórskich.
Audio
  • O górskich wyprawach - nie tylko zimą. O czym należy pamiętać, co ze sobą zabrać? (Dajesz radę/Czwórka)
Jak być bezpiecznym w górach zimą? O tym rozmawiamy z pasjonatami górskich wędrówek
Jak być bezpiecznym w górach zimą? O tym rozmawiamy z pasjonatami górskich wędrówekFoto: Pixabay/Simon/dom. publiczna

Michał Pluta Każda pora roku w górach może być niebezpieczna, ale zimą - ze względu na różne, ulegające szybkiej zmianie czynniki - nalezy zachować szczególną ostrożność

W zimie w górach szybko robi się ciemno. Pięciogodzinny spacer może zamienić się w  dziesięciogodzinną wyprawę. Na dodatek pogoda jest bardzo zmienna. - Niskie temperatury to nie wszystko, trzeba pamiętać, że wiatr potęguje uczucie zimna. Dlatego temperatura odczuwalna często jest niższa od tego, co pokazują termometry. W takich warunkach naprawdę nie trudno o odmrożenia - wyjaśnia Paweł Witkowski.

W sezonie jesienno-zimowym każdy górski piechur powinien mieć ze sobą odpowiedi sprzęt. Nasi eksperci podpowiadają, co powinno się znaleźć w naszym ekwipunku, tłumaczą na czym polega "ergonomia górskich wędrówek" i jak zachować się, gdy na drodze spotkamy niedźwiedzia.

***

Tytuł audycji: "Dajesz Radę"

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Paweł Witkowski (Klub Wysokogórski "Warszawa"), Michał Pluta (SKG Studencki Klub Górski)

Data emisji: 9.12.2016

Godzina emisji: 14.15

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dlaczego zimą warto pojechać nad Bałtyk?

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 18:00
Złoto Bałtyku ma około 40 milionów lat i ciągle jest na wyciągnięcie naszej ręki. - Po sezonie przychodzę na plażę, zbieram śmieci. Nagle w stercie czarnego brudu widzę coś żółtego i już wiem, że to jest to - opowiada poławiacz bursztynów z Koszalina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gliwice. Alternatywa dla wakacji w tropikach

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2016 10:00
- Mamy 4 pawilony i ponad 8 tysięcy roślin. Rosną u nas pomarańcze, bananowce. Hodujemy także egzotyczne ryby, takie jak żyją w rzece Amazonka - opowiada Barbara Trzebińska z gliwickiej Palmiarni.
rozwiń zwiń