Kierunki ścisłe. Studencka wymiana Warszawy z Brukselą

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2017 15:48
W ostatnim rankingu uczelni wyższych CWUR Politechnika Warszawska jako najlepsza uczelnia techniczna w Polsce zajęła... 645 miejsce. Studenci kierunków ścisłych chętnie rozglądają się więc za możliwością wyjazdu na staż, wymianę międzynarodową czy zagraniczny kurs. Czy na kierunek studenckich podróży warto wybrać Brukselę?
Audio
  • Z Politechniki Warszawskiej do Brukseli - rozmowa z Zofią Nowak (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Rawpixel.com

 Zofia Nowak studiowała w Warszawie na Mechatronice ze specjalizacją Inżynieria Fotoniczna, a na wymianę studencką zdecydowała się dopiero na studiach magisterskich. - Warto wybrać taki sam bądź podobny kierunek studiów i specjalizację do tych, które wybrało się w Polsce, to preferowane ze względu na listę przedmiotów - radziła w Czwórce.

Jak podkreślała, więcej wybierających się na Erasmusa to jednak studenci uczelni humanistycznych. Dlaczego tak się dzieje? Jak dostać się na wymarzony kierunek studiów zagranicznych, ucząc się na politechnice i jaką drogę trzeba przejść? Jak aklimatyzować się na miejscu i co trzeba wiedzieć przed wyjazdem, wybierając Brukselę? O tym także opowiadała w rozmowie z Dominiką Klimek.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Dominika Klimek

Gość: mgr inż. Zofia Nowak

Data emisji: 31.05.2017

Godzina emisji: 14.10

kd/jsz

Czytaj także

Katarzyna Kornet laureatką konkursu EDUinspiracje-Media

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2015 10:30
Dziennikarka Czwórki, prowadząca audycję "Studenci w świat wzięci", została laureatką konkursu EDUinspiracje-Media, który organizują Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Narodowa Agencja Programu Erasmus+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masz pomysł na siebie? Ubiegaj się o stypendium

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 17:43
- W programie Stypendium z Wyboru realizujemy marzenia młodych - studentów i świeżo upieczonych absolwentów. Skierowany jest on do tych wszystkich, którzy mają głowy pełne pomysłów - mówi Gabriela Rakowska z fundacji Absolwent.pl
rozwiń zwiń

Czytaj także

In Between? Jak pogranicze wpływa na tożsamość

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2017 19:20
- Projekt "In Between?" wyrósł z Ekspresu Wolności, którego uczestnicy odwiedzali miejsca związane z przemianami 1989 roku w Europie. Chodzi nam przede wszystkim o pogłębianie pamięci historycznej - tłumaczył w Czwórce Rafał Rogulski, dyrektor organizującej to przedsięwzięcie Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność.  
rozwiń zwiń